Skylake İşlemci Fanında Termal Macun Var mı?

omralcrt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Yeni bir skylake sistem topladım ve şimdilik kutudan çıkan işlemci fanını kullanmayı düşünüyorum. Yalnız aşağıdaki resimdeki gibi üzerindeki gri kısım termal macun mu tam bilemedim. Yoksa kendim termal macun alıp sürmeliyim.

Dp0DQ.jpg

O gri kısım termal macun. Senin harici birşey sürmene gerek yok.
Gri kısmın termal macun olmasına imkan yok. Bence o yapıştırma gibi bir şey. Eğer termal macun ise (ki bence imkansız) onu kullanma. Termal macun havayla çok kısa bir süre temas etmeli yoksa gittikçe kurur. Bu yüzden yeni macun alıp sür.

Gri kısmın termal macun olmasına imkan yok. Bence o yapıştırma gibi bir şey. Eğer termal macun ise (ki bence imkansız) onu kullanma. Termal macun havayla çok kısa bir süre temas etmeli yoksa gittikçe kurur. Bu yüzden yeni macun alıp sür.

O kısım termal macundur. Sıvı soğutmaların birçoğunun altında bir şekilde aynısından olur ama o macun ne kadar kalitelidir orası tartışılır.

Yanlış bilgilendirme. O kısım termal macundur. Ek bir macun sürülmesi zorunlu değildir. Tartışmaya açık bir konu bile değil bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı