Skylake'e geçilmeli mi ?

Efe Ozi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki technopat kanalı yeni bir 2500 tl'lik sistem yaptı. Bu sistem skylake i3-6100 işlemci, ddr4 ram ve gtx 950 içeriyordu. Yeni bir sistem toplayacağımdan söyle bir soru aklıma takıldı.
Skylake yerine haswell, ddr4 yerine ddr3 ram kullanarak artan bütçeyi anakartımızda sli, crossfire veya ssd'de- po alanını artırmak gibi şeyler yapabiliriz diye düşündüm. Peki size soracağım soru şu, skylake yerine haswell veya başka bir jenerasyon işlemci kullanmak ileride bana sıkıntı yaratır mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi eski jenerasyon kullanacağınıza bağlı. Şimdi skylake yerine 5960x kullanacaksanız kimsenin itirazı olmaz. Aynı şey RAM için de geçerli.

Zaten güncel bir sisteminiz varsa geçmenin aciliyeti yok açıkcası. İlla en yenisini kullanacağız diye bir şey yok değil mi? Benim 4790K'ım var beni 3-5 yıl daha götürmesini planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı