Çözüldü Skype çok donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Skype pek kullanan biri değilim. Yükledim ve denedim herhangi bir kasma sorunu yok.
Arka planda çalışan bir yazılım çakışıyor olabilir. Skype dışındaki tüm yazılımları kapatıp test edin.

Mesela Discord girdiğin sunucu sayısı ve bildirim rozetleri artınca, arayüz fark edilir şekilde yavaşlayabiliyor. Skype kullandığımdan bilmiyorum. Mesaj bildirimlerini kapatabilir ya da sohbet menülerini azaltabilirsin. Yani aktif konuşmadığın kişilerin soldaki sohbet penceresini kapatabilirsin.

İlk olarak Windows 10 görsellik ve efekt ayarlarını değiştirmeyi deneyin.
Bağlantıda Efektleri kapatma ve azaltma sürprizbozan kutucuğunun içerisine bakın.
Skype ve diğer uygulamalara ait tüm yazılımları kapatın. Bağlantıdaki 1. ve 2. adımları uygulayın.
Bu işlemlerden sonra Skype açıp test edin. Eğer bir çözülme yoksa kaldırıp tekrar kurun.
Kaldırmak için BC Uninstaller yazılımını kullanın. Yazılımı yönetici olarak çalıştırmanızı öneririm.
Bu arada Microsoft store versiyonu daha akıcı çalışıyor. Onu kullanmanı öneririm.

Ayrıca eski versiyonu yüklemeyi deneyebilirsin.
Lütfen çözüm sağlayan yöntemi belirtin.
Hangi işlemleri yaparken kasıyor.
Arayüz mü? Yoksa görüntülü konuşma yaparken görüntü mü?
Ayrıca Microsoft store versiyonunu yükleyip dener misin?

Screenshot_8.png

Hangi işlemleri yaparken kasıyor.
Arayüz mü? Yoksa görüntülü konuşma yaparken görüntü mü?
Ayrıca Microsoft Store versiyonunu yükleyip dener misin?

Eki Görüntüle 593870

Hocam Windows 10 içinde indirip denedim onda da kasıyor mesajlara falan girerken şu ankinde ise mesaj veya emoji atarken beni deli eden bir kasma oluyor.

Skype pek kullanan biri değilim. Yükledim ve denedim herhangi bir kasma sorunu yok.
Arka planda çalışan bir yazılım çakışıyor olabilir. Skype dışındaki tüm yazılımları kapatıp test edin.

Mesela Discord girdiğin sunucu sayısı ve bildirim rozetleri artınca, arayüz fark edilir şekilde yavaşlayabiliyor. Skype kullandığımdan bilmiyorum. Mesaj bildirimlerini kapatabilir ya da sohbet menülerini azaltabilirsin. Yani aktif konuşmadığın kişilerin soldaki sohbet penceresini kapatabilirsin.

İlk olarak Windows 10 görsellik ve efekt ayarlarını değiştirmeyi deneyin.
Bağlantıda Efektleri kapatma ve azaltma sürprizbozan kutucuğunun içerisine bakın.
Skype ve diğer uygulamalara ait tüm yazılımları kapatın. Bağlantıdaki 1. ve 2. adımları uygulayın.
Bu işlemlerden sonra Skype açıp test edin. Eğer bir çözülme yoksa kaldırıp tekrar kurun.
Kaldırmak için BC Uninstaller yazılımını kullanın. Yazılımı yönetici olarak çalıştırmanızı öneririm.
Bu arada Microsoft store versiyonu daha akıcı çalışıyor. Onu kullanmanı öneririm.

Ayrıca eski versiyonu yüklemeyi deneyebilirsin.
Lütfen çözüm sağlayan yöntemi belirtin.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı