Çözüldü Skyrim "0x000007b" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Jesras

Femtopat
Merhabalar, konuyu okumama rağmen karmaşıklığın içinden çıkamadığım için yardıma ihtiyacım var. "Procman" ve "dependency walker" ile aldığım raporları paylaşıyorum.

Oyunu eskiden modlarla oynuyordum sonrasında silip temiz bir kurulum yaptım.
Sorun Windows'un kurtarma aracıyla dosyaları tutma seçeneği ile sıfırlama yaptıktan sonra gerçekleşti. Orada silinen dosyalardan kaynaklı olsa gerek.
İyi günler dilerim.
Procman ve Dependency Walker dosyaları.

Çözüm
C:\Windows\SysWOW64\X3DAudio1_7.dll

Yukarıdakini silin, aşağıdakini kurun:
Sorununuz çözülürse belirtin, çözülmezse yeniden rapor gönderin.
Dependency Walker resimdeki hatayı veriyor.
Çünkü yanlış dosyanın raporunu alıyorsunuz. Resimde belirtilen yazılım neyse onun raporunu almanız gerekiyor.

Ek Açıklama 2020-08-06 200048.png
Process Monitor ve Dependency Walker raporunuzu detaylı bir şekilde inceledim ama .dll dosyası ile alakalı bir sorun göremedim. Steam üzerinden Skyrim'in dosyalarını doğrulayın ve eski başlatma kısayolunu silerek yeni bir tane oluşturun.
Eğer dosyaları doğruldığınızda da işe yaramıyorsa ve aynı hatayı alıyorsanız, oyunu kaldırın (modlarınızı da kaldırın) ve tekrardan yükleyin. Tekraradan aynı sorun yaşanırsa, rapor oluşturursunuz.

Process Monitor ve Dependency Walker raporunuzu detaylı bir şekilde inceledim ama .dll dosyası ile alakalı bir sorun göremedim. Steam üzerinden Skyrim'in dosyalarını doğrulayın ve eski başlatma kısayolunu silerek yeni bir tane oluşturun.
Eğer dosyaları doğruldığınızda da işe yaramıyorsa ve aynı hatayı alıyorsanız, oyunu kaldırın (modlarınızı da kaldırın) ve tekrardan yükleyin. Tekraradan aynı sorun yaşanırsa, rapor oluşturursunuz.

Dosyaları doğrulama işleminde "1" eksik dosya bulundu ve yüklendi. Fakat sorun düzelmedi, bu işlemi 2 kez denememe rağmen sonuç değişmedi.
Dediğiniz gibi oyunu silip tekrar yükledim, hata düzelmedi.
Process Monitor ile rapor aldım fakat Dependency Walker "resimdeki" hatayı veriyor. O yüzden DW kaynağını kullanamadım.

Yeni Process Monitor
"Dosyası"

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    60,1 KB · Görüntüleme: 26

Dependency Walker resimdeki hatayı veriyor.
Çünkü yanlış dosyanın raporunu alıyorsunuz. Resimde belirtilen yazılım neyse onun raporunu almanız gerekiyor.

Ek Açıklama 2020-08-06 200048.png

Son düzenleme:
Çözüm

Çünkü yanlış dosyanın raporunu alıyorsunuz. Resimde belirttiğim yazılım neyse onun raporunu almanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 632572
Teşekkürler, dediğinizi yaparak sorunumu çözdüm.
Recep baltaş'ın videoda anlattığı yöntem ile exe dosyasını belirleyip rapor almaya çalışmıştım. Bir yerde hata yapmış olsam gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı