Skyrim eşya satma ve ev nasıl alınır?

Hikayede ilerlemiş olsam ev falan satın alabilirdim dediğiniz gibi :) Haritayı bir açtım baktım, onlarca hanedanlık falan var bir durdum düşündüm bu oyun çok büyük çaplı bir oyun. dedim. Bu yüzden olabildiğince hikayeden uzak kendi başıma bir yerleri keşfetmeye çıkayım. Oyunun ilk saatinde ne kadar iyi bir serbestlik sunan bir oyun olduğunu anladım. İstediğin şeyi serbestçe yapabiliyorsun ve bu çok hoş. Hikaye ilerlemem %10 falandır taş çatlasa, buna rağmen 2 tane ejderha ve 1 tane dev öldürdüm. İksirler bayağı işe yarıyor, sağ soldan topladığımız ufak tefek şeyler ile de iksir yapabiliyoruz ve bu olay bayağı iyi, boşa zaman geçirmediğimizi vurguluyor.

Normalde 10 saatlik oyunu bile 2-3 günde bitiren bir insanım :D 2-3 saatten sonra oyun oynayamam bırakır sonra tekrar devam ederim. Skyrim tarzı oyunları nedense minimum 5 saat oynuyorum. MB warband'da öyleydi, bir oturuyorsun 7-8 saat oynuyorsun yani.
Merhaba. Keşke sizin yerinizde olabilseydim. O tüm detayları, görevleri, karakterleri kısacası o evreni baştan keşfedebilseydim. Skyrim seneler geçse bile kopamayacağınız bir oyun olacak gözden kaçırdığınız bir detay bir oynanış fark ettiğinizde tekrar sarılacaksınız oyuna, şimdiden iyi eğlenceler tadını çıkarın.

Merhaba. Keşke sizin yerinizde olabilseydim. O tüm detayları, görevleri, karakterleri kısacası o evreni baştan keşfedebilseydim. Skyrim seneler geçse bile kopamayacağınız bir oyun olacak gözden kaçırdığınız bir detay bir oynanış fark ettiğinizde tekrar sarılacaksınız oyuna, şimdiden iyi eğlenceler tadını çıkarın.
Daha dursun zaten. Bu işin modlaması var. Skyrim'i 10 kat daha iyi yaptığında 200 saatte çıksın çıkabiliyorsa. Ben sırf gerçekçi olsun diye vergi modu bile yüklemiştim, vergi ödüyordum...

Daha dursun zaten. Bu işin modlaması var. Skyrim'i 10 kat daha iyi yaptığında 200 saatte çıksın çıkabiliyorsa. Ben sırf gerçekçi olsun diye vergi modu bile yüklemiştim, vergi ödüyordum...
Sevdim seni soruicingeldim reis fb veya dc var ise ekleyebilirim istersen.

Genel satıcıya bütün eşyaları satabilirsin. Bir istisna var o da çalıntı eşyalar. Kırmızıyla gösterir zaten anlaşılır. Onları başka özel satıcıya satıyorsun.

Arkadaşların da söylediği gibi en popüler şehir Whiterun (Akçay) ve oradaki genel eşya tüccarı Belethor'a tüm eşyalarını satabilirsin. Yalnız altını yetmediği için çok fazla eşya satamıyorsun. Bunun gibi bir sürü yer dolaşman gerekiyor her şeyini elden çıkarmak için.

Ancak oyunda bu konuda bir zaman kazanma bugu var. Satıcının altını bitene kadar satabildiğini sat. Sonra envanterden ve diyalogtan çıkıp F5 basarak hızlı kayıt al. Ardından silahını çıkartıp satıcıya 1 defa vurup sana düşman olmasını sağla. Hemen ardından F9 basıp hızlı yükleme yap. Böylece satıcının envanteri yenilenmiş olacak ve satış yapmaya devam edebileceksin. Bütün haritadaki şehirleri tek tek fast travel yaparak zaman kaybetmemiş olacaksın.

Bug yapmak istemiyorsan T'ye basıp 24+24 saat yani 2 gün beklersen tüccarların envanteri yenileniyor. Bu şekilde de satabilirsin ama bence yine zaman kaybı.

Geri
Yukarı