Skyrim grafik modu çalışmıyor

ayasli

Hectopat
Merhaba herkese. Eski Skyrim sürümü için modlar kurdum ve tüm modlar çalışırken grafik ve texture modları çalışmıyor. Bu modlar daha geçen gün kurduğumda çalışıyordu ve bir sebepten dolayı modları silmek zorunda kaldım ve tekrar yükledim. Şimdi de grafik modları hiçbir şekilde çalışmıyor. Modları nexus mod üzerinden kurdum. Kurduğum grafik modu ise noble.
Kurduğum tüm modlar aşağıdaki görselde yer alıyor:

1656712271022.png

Bu modlardan enhanced textures details, architecture all in One disabled durumda.

Her şey çalışırken grafik modlarının neden çalışmadığı hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modları Nexus üzerinden manuel olarak mı kurdunuz yoksa Vortex'i mi kullandınız? Grafik harici diğer modları teker teker inaktif duruma getirerek durumu kontrol eder misiniz devam ediyor mu diye?

Deneyeyim hemen. Bu arada mod çakışması için bir uyarı almıyorum.

Devam ediyor evet.
1656713686864.png

Uygulamanın sağ üstünde zil işaretinin içerisinin boş olduğundan eminsiniz değil mi? Uyarı almıyorum dediniz ama emin olalım.

Eğer herhangi bir uyarı yoksa Vortex'ten Mods sekmesine gelin.
1656713799184.png

İşaretlediğim yere tıklayıp ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Ekran görüntüsünde ilk sırada yer alan modu "before" yazan yerden tıklayıp "after"a çevirir misin? After'ın yanında "suggested" yazıp yazmadığını belirtirsen güzel olur. Onun haricinde bu sekmede her şey olması gerektiği gibi duruyor.

Doğru anladıysam bu aynı mod listesi doğru bir şekilde çalışıyordu fakat siz silip tekrar yüklediğinizde çalışmamaya başladı, değil mi?

Ekran görüntüsünde ilk sırada yer alan modu "before" yazan yerden tıklayıp "after"a çevirir misin? After'ın yanında "suggested" yazıp yazmadığını belirtirsen güzel olur. Onun haricinde bu sekmede her şey olması gerektiği gibi duruyor.
1656714826765.png

Bu kısımdan bahsediyorsanız bu şekilde şu an.

Doğru anladıysam bu aynı mod listesi doğru bir şekilde çalışıyordu fakat siz silip tekrar yüklediğinizde çalışmamaya başladı, değil mi?
Evet, tekrar kurduğumda çalışmadı doğru şekilde.

Bu arada bu şekilde de çalıştırdım oyunu ve yine aynı şekildeydi grafikler.

Eki Görüntüle 1438207
Bu kısımdan bahsediyorsanız bu şekilde şu an.

Evet, tekrar kurduğumda çalışmadı doğru şekilde.

Bu arada bu şekilde de çalıştırdım oyunu ve yine aynı şekildeydi grafikler.
Anladım, geri hâline alabilirsiniz.

Şimdi önereceğim şey biraz uğraştırıcı o yüzden eğer başka bir çözüm bulamazsanız uygulayın. Grafik modlarını silip, tekrar kurun. Eğer herhangi bir şey değişmezse bütün modları silip, ilk başta grafik modlarını kurun ve çalıştıklarına emin olun. Ondan sonra teker teker diğer modları kurun ve her modu kurduğunuzda oyunu kontrol edin hâlâ grafik modları çalışıyor mu diye. Şu anlık aklıma başka bir şey gelmiyor ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı