Skyrim İnceleme

Tithisa

Decapat
Skyrim'i tarttım oynadım 6-7 saat falan, en son 2. Ejderha'yı kesmiştik orda kapattım sildim oyunu, çünkü oyun artık sıkmaya başlıyor. Bende mi sıkıntı var, travel hakkım olmadığı yerlere atla gidiyordum, ve gerçekten aşırı sıkıcıydı, oyunun zaten bakılacak grafiği yok. Tamam ondan sonra gittim toplam 15 tane mod kurdum kan modu, dövüş animasyonu, vuruş hissi, UNSLEEP, SkyUI. Ama olmuyor arkadaş istiyosan bu oyuna 100 mod kursam zevk belki alırım ama 2 3 saat oynayıp bırakırım. Yahu bir oyunda bu kadar mı yan görev olur, yolda gidiyorum "Ejderdoğan efendimiz, biri size mektup gönderdi." Ayaküstü o görev de kitlendi bana sonra büyücüye gittim birazcık soru sordum 4 tane görev verdi. 4 görev! Ben zaten yan görev düşmanı biriyim, ama yan görevleri de has ama sürekli yok mağaraya gir şunu al yok şunu bul illallah ettirdiniz be! Oyunu da forumdan gördüm, oyunu çok büyütmüşsünüz, tamam ben pek rpg seven biri değilim ilk 5 6 saat sarar sonra da bir daha yüzüne bakmam ama sürekli kendini tekrarlıyor. Evet, yazım burada bitmiştir, teşekkürler.

Son düzenleme:
Oynamak istemiyorsan oynama dostum. Zorla sana gelip oyunu mu oynatalım? Kendin görmek istemiyorsan oynanacak sebepleri o zaman biz neden sana bunu yazarak anlatalım? Yaşayarak anlamadığın bir şeyi okuyarak anlayamazsın. RPG oyunlardan çok anlamıyorsun herhalde. Skyrim eksiklerine rağmen bir çağ açıp bir çağ kapatmış ve dünyada en çok oynanan oyunlardan biridir. GTA gibi bu oyunu oynamayanlar bile genellikle bilir duymuştur.

Oynamak istemiyorsan oynama dostum. Zorla sana gelip oyunu mu oynatalım? Kendin görmek istemiyorsan oynanacak sebepleri o zaman biz neden sana bunu yazarak anlatalım? Yaşayarak anlamadığın bir şeyi okuyarak anlayamazsın. RPG oyunlardan çok anlamıyorsun herhalde. Skyrim eksiklerine rağmen bir çağ açıp bir çağ kapatmış ve dünyada en çok oynanan oyunlardan biridir. GTA gibi bu oyunu oynamayanlar bile genellikle bilir duymuştur.
Dediğiniz doğru, zorla sevdiremezsiniz bir oyunu, bende düzenledim orayı saçmaya kaçmış biraz.

Dostum RPG tarzı oyunları pek sevmiyorsun gibi Skyrim RPG tarafı bana göre çok iyi bir oyun. Oyunda istediğin şey olabilirsin istersen katil istersen asker istersen vampir. Beni'de oyuna çeken bu ögeler olmuştu. Yan görevlerden şikayet etmişsin gayet eğlenceli yan görevler bana göre(gerçekten fazla yan görev sayısı). İstersen ilk görevleri bitir ardından hiç görev yapma o dünyada yaşa istediğini yap. Avcı ol, büyücü ol vs. zaten oyunu RPG Yapan'da bu. Kendi hikayeni yaz boş ver görevi sonra gidersin. Burada sana oyunu sevdirmeye çalışmıyorum sadece RPG türünü biraz daha anlamanı istiyorum. Oyunda buglar var fakat oyunu o kadar etkilemediğini düşünüyorum.
Bu arada Skyrim'i Skyrim yapan hem bana hem de çoğu oyuncuya göre yan görevleridir. Daha doğrusu yan hikayeleridir.

Bence siz daha çok aksiyon/macera türünü seviyorsunuz, bu kadar yan görev olmaz sıkılmazsınız eğlenirsiniz gibime geliyor. :)

Dostum RPG tarzı oyunları pek sevmiyorsun gibi Skyrim RPG tarafı bana göre çok iyi bir oyun. Oyunda istediğin şey olabilirsin istersen katil istersen asker istersen vampir. Beni'de oyuna çeken bu ögeler olmuştu. Yan görevlerden şikayet etmişsin gayet eğlenceli yan görevler bana göre(gerçekten fazla yan görev sayısı). İstersen ilk görevleri bitir ardından hiç görev yapma o dünyada yaşa istediğini yap. Avcı ol, büyücü ol vs. zaten oyunu RPG Yapan'da bu. Kendi hikayeni yaz boş ver görevi sonra gidersin. Burada sana oyunu sevdirmeye çalışmıyorum sadece RPG türünü biraz daha anlamanı istiyorum. Oyunda buglar var fakat oyunu o kadar etkilemediğini düşünüyorum.
Bu arada Skyrim'i Skyrim yapan hem bana hem de çoğu oyuncuya göre yan görevleridir. Daha doğrusu yan hikayeleridir.

Bence siz daha çok aksiyon/macera türünü seviyorsunuz, bu kadar yan görev olmaz sıkılmazsınız eğlenirsiniz gibime geliyor. :)
Rpg tarzı oyunlara Witcher 2 ile girdim, çünkü açık dünyası kocaman olan bir RPG değildi, 4 günde bitti. Sonra Witcher 3'ü deneyeyim dedim, sonuç vahim. Ve Skyrim, en başlarda oyun çok övüldü girdim oyuna evet ilk 6 saatimi dolu dolu eğlenceli geçirdim burda yalan yok oyun zevkli ama bazı yerlerde sıkıyor ve oyun çöküp patlıyor ve sinirden oyunu silesim parçalayasım geliyor. Mağara görevleri harici yan görevler (bana göre) idare eder durumda.

Skyrim'in yan görevleri ve açık dünyası en önemli özelliğiyken bunları sevmemeniz oyundan soğumanız için bir sebep. Çok haklı olduğunuz noktalar da var, görev dizaynı genellikle aynı geliyor bana. Bir eşyayı bul, düzelt, oku vs. bir görev alıyoruz, bunun için bir mağaraya giriyoruz, bir iki düşman bir puzzle; görev bitiyor. Ve bu hep tekrarlıyor. Ayrıca ana hikayesi de oldukça kısa. Fakat oyunun RPG yönü gayet kuvvetli, çok kaliteli bir evrene sahip. Size hitap etmeyebilir fakat çoğunluğun sevdiği bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı