Skyrim Modlama

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar Skyrim'in normal versiyonunun satışta olduğunu görüp 31 TL'ye satın aldım. Ben bu oyunu modlayarak başlamak istiyorum. Modlamadan kastım oyunun grafiklerini daha üst düzey bir hale getirip başlamak istiyorum. Can Sungur rehberinin ilk başında belirtmiş ki oyunun tüm DLC'leri yüklü olmak zorunda. Bende sadece dümdüz oyunun kendisi var. DLC'ler zaten satışta yok. DLC olmadan da Skyrim'i modlamam mümkün mü? Bu işten anlayan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Evet mümkün, mod yüklerken mod gereksinimlerine bakmayı unutmayın.
Mesela bir mod indireceksiniz NexusMods üzerinden. İlk önce kesinlikle biraz aşağı kaydırıp "Requirements" yerine bakın.
Örneğin ben baktığımda Dawnguard DLC sine ihtiyacı olduğunu öğrendim:

Ancak böyle kontrol ederek modlayabilirsiniz ve yeni nesil, büyük modların hepsi Dawnguard, Dragonborn gibi DLC'leri istiyor.
Fakat DLC'leri korsan Skyrim'den alıp orijinal oyuna yükleyebilirsiniz (Önermiyorum, sonuçta korsan oyundan alınmış korsan içerik)

Hata etmişsin DLCsiz alarak. Bence iade edip Skyrim Special Edition al. Hem motor daha stabil hem de grafikler daha güzel. Skyrim Script Extender(Mod desteğini genişletmek amaçlı bir mod)64bit versiyonu da çıktı ve Special Edition özellikle modlama için çok daha stabil bir hale geldi. Zaten Skyrim modlamanın en zor kısmı stabiliteyi sağlamak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı