Skyrim SE Türkçe yama oyunu tamamen çevirmedi

Miuysti

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi ben oyuna kendimce modlar indirdim. Çoğu modu da uyumlu hale getirdim Türkçe yama için. Ancak şöyle ufak bir sorun oldu. Çok büyük bir şey değil de her gördüğümde canımı sıkıyor.

1632336457454.png

Kapılara gelince gelen bu yazıların bir kısmı Türkçe,

1632336589986.png

Bir kısmı da İngilizce.

Mod çakışması oluyor sanırım.

1632336669710.png

1632336695481.png

Modlar bu şekilde. Eğer ki gözünüze bir şey çarparsa söyler misiniz?

Hocam modlardan biri ile ilgili yüksek ihtimal genelde ondan oluyor. Durumu analizlemen gerek.
En son kurduğun yamadan önce nasıldı diye son kurduğun yamayı durdur gir bak.
Baktın olmuyor bütün yamaları kapatıp gir bak sırayla yamaları tek tek açıp girip kontrol etmen gerek.

Hocam modlardan biri ile ilgili yüksek ihtimal genelde ondan oluyor. Durumu analizlemen gerek.
En son kurduğun yamadan önce nasıldı diye son kurduğun yamayı durdur gir bak.
Baktın olmuyor bütün yamaları kapatıp gir bak sırayla yamaları tek tek açıp girip kontrol etmen gerek.
Deneyeceğim. Zaman alacak gibi.

Hocam hatırladığım kadarıyla SMIM in Türkçe yaması vardı onu indirip deneyin.
Hocam Hrothgar'a çıkıyorum. Orayı bir halledeyim. Deneyeceğim.
Etkisi olmadı.
Etkisi olmadı.
Hocam hatırladığım kadarıyla SMIM in Türkçe yaması vardı onu indirip deneyin.
Etkisi olmadı

Edit: Denemelerim sonucunda sorunlu modun "Realistic Lightning Overhaul" modu olduğunu gördüm. Bunu yerine " Enhanced Lights and FX" modunu deneyeceğim. Duruma göre güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
Modlu Skyrim Turkce maalesef oynanmiyor. Illaki bir mod Turkce string dosyasini Ingilizce ile degistiriyor ve yama bozuluyor. Bu dediklerim 100+ mod kullanan kisiler icin gecerli tabi herkese denk gelmeyebilir.

Skyrim flora overhaul modunun yaması yapılmamış sanırım ondan kaynaklanıyor olabilir.
Hocam ben mekan isimleri bozulduğunda aşağıdaki modu indiriyorum. Mod mekan isimlerini İngilizce yapıyor fakat yamasını indirince bu sefer her mekan Türkçe oluyordu.

(İndirmekle uğraşırsanız mod şehirlerdeki NPC'lerin yapay zekasını geliştiriyordu.)

Son düzenleme:
Hocam Hrothgar'a çıkıyorum. Orayı bir halledeyim. Deneyeceğim.
Etkisi olmadı.
Etkisi olmadı.

Etkisi olmadı

Edit: Denemelerim sonucunda sorunlu modun "Realistic Lightning Overhaul" modu olduğunu gördüm. Bunu yerine " Enhanced Lights and FX" modunu deneyeceğim. Duruma göre güncelleyeceğim.
Enhanced Lights and FX modu türkçe yaması ile beraber stabil şekilde çalıştı. Eskisine göre nisbeten daha iyi gözüküyor diyebilirim. (Biraz sis çöktü sanki umarım heryerde yoktur.)

Ayrıca şunu da belirteyim. 2K Signs modu görevler sekmesini tamamen türkçe yapıyor bende nedense. Bu da bir bilgi olsun.
Skyrim flora overhaul modunun yaması yapılmamış sanırım ondan kaynaklanıyor olabilir.
Hocam ben mekan isimleri bozulduğunda aşağıdaki modu indiriyorum. Mod mekan isimlerini İngilizce yapıyor fakat yamasını indirince bu sefer her mekan Türkçe oluyordu.

(İndirmekle uğraşırsanız mod şehirlerdeki NPC'lerin yapay zekasını geliştiriyordu.)
Eldeki modlar üzerine kursam olur mu sizce?

Geri
Yukarı