Çözüldü Skyrim "Skyrim demonstrate unrelenting Force shout" bölümü nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semih Aras

Hectopat
Arkadaşlar Skyrim'de böyle bir yerde takılı kaldım. Nasıl geçeceğim? Dayıya talk yapıyorum shout falan bir şeyler diyor?

ScreenShot0.png

Çözüm
Hayır z tuşuna bastım ve büyü gibi bir şey kullandı şuan basınca bir şey olmuyor.
Büyülerin bekleme süresi var. Mini map'in çevresindeki parlamadan kalan süreyi anlayabilirsin. Sen muhtemelen Z'ye basıp çektin. Bas çek yaparsan sadece ilk kelimeyi söylüyordu sanırım, Fus. Basılı tutarsan eğer Fus-Ro-Dah büyüsünü kullanacaksın.
Dayılar sana 3 kelime öğretiyordu, yanlış hatırlamıyorsam: Fus-Ro-Dah. 3 kelimeyi de öğrendiğin zaman büyüler kısmında görünecektir. Akabinde, üzerinde işaret olan dayının yüzüne var gücünle üfür büyüyü.

Büyüyü seçtikten sonra Z tuşu ile kullanıyorsun.

Oynamayalı bayağı oldu.

Sanırım TAB ile Menü açılıyordu. Oradan Magic >> Shouts >> Unrelenting Force'a gelip sol tık atıp seçtikten sonra Z'ye basıp kullanılıyordu.

Dayılar sana 3 kelime öğretiyordu, yanlış hatırlamıyorsam: Fus-ro-dah. 3 kelimeyi de öğrendiğin zaman büyüler kısmında görünecektir. Akabinde, üzerinde işaret olan dayının yüzüne var gücünle üfür büyüyü.

Büyüyü seçtikten sonra Z tuşu ile kullanıyorsun.

Ben Z tuşuna yanlışlıkla önceden basmıştım ve şimdi kullanılmıyor.

Ben Z tuşuna yanlışlıkla önceden basmıştım ve şimdi kullanılmıyor.
Tuş atamasını mı değiştirmiştin yani? Eğer öyleyse ayarlar kısmından tekrar düzenleyebiliyor olman gerek veya direkt tuş atamalarını varsayılana çekebilirsin.

Hayır z tuşuna bastım ve büyü gibi bir şey kullandı şuan basınca bir şey olmuyor.
Büyülerin bekleme süresi var. Mini map'in çevresindeki parlamadan kalan süreyi anlayabilirsin. Sen muhtemelen Z'ye basıp çektin. Bas çek yaparsan sadece ilk kelimeyi söylüyordu sanırım, Fus. Basılı tutarsan eğer Fus-Ro-Dah büyüsünü kullanacaksın.

Çözüm
Shout atman lazim. Magic menusunden unrelenting force'u secip menuden ciktiktan sonra z tusuna basarsan shout atmis olursun. Cooldown'u var ama dikkat et belki cooldown'da kalmistir karakter.

Genel bir çözüm yolu yazıyorum.

1. Bu tarz durumlarda ilk yöntem mekana giriş yaparken oyun otomatik kayıt aldığı için o kayda geri dönün. En fix yoldur.
  2. İkinci çözüm "é" tuşu ile konsolu açıp npcye tıklayıp disable yazın sonra enable ile tekrar aktifleştirin.
  3. Eğer hala çözülmüyorsa görevin ismini Google'a yazıp sonuna UESP ekleyin. İlk çıkan siteden alta inip Quest stage bölümüne gelin.
1638062962802.png

Sonra görevi ilerletmek için buradan parantez içindeki kodu alın örnek üstteki resminde (DA11Intro) imiş kod. (Konudaki görevle alakasızdır)
é tuşu ile komut menüsüne setstage DA11Intro yazın ve sonuna ilerletmek istediğiniz bölümü Stage'den seçin.
Örnek: setstage DA11Intro 15

Yeni konular

Geri
Yukarı