Skyrim SkyUI modu nasıl kuruluyor?

Öncelikle SKSE'yi indirmeniz gerekiyor:
Skyrim Script Extender (SKSE)

Siteye girdikten sonra en üstte yer alan "Current build 1.7.3" kısmındaki "7z archive"e tıklayın, bir dosya indirecek. İnen dosyayı WinRAR veya 7zip ile açın, içerisinde "skse_1_07_03" isimli klasör var, onun içindeki tüm dosyaları Skyrim'i kurduğunuz klasöre atın.

Ya da oyunu Steam'den oynuyorsanız direk oradan kurun:
Skyrim Script Extender (SKSE) on Steam

Ardından SkyUI'nin Nexusmod indirme sayfasını açın:
SkyUI

En üstteki Main Files bölümünde yer alan SkyUI_5_1 kısmında Manuel Download'a basarak SkyUI'yi indirin. İndirdiğiniz dosyayı WinRAR veya 7zip ile açın, içerisindeki tüm dosyaları Skyrim'i kurduğunuz klasörde yer alan Data klasörünün içine atın.

Ek olarak SkyUI'nin Türkçe yamasını kurmak isterseniz aşağıdaki modu tıpkı SkyUI'yi indirdiğiniz gibi indirin:
SkyUI Turkish Translation

İndirdiğiniz dosyayı yine WinRAR veya 7zip ile açın, içerisindeki Data klasörünü Skyrim'i kurduğunuz klasöre atın. Dosya değiştirilsin mi diye sorarsa evet diyerekten değiştirin.

Son olarak oyunun Launcher'inde Data Files kısmından SkyUI'yi aktifleştirin.
Bu türkçe çeviri işe yaramıyor neden acaba?

Bu Türkçe çeviri işe yaramıyor, neden acaba?
SkyUI'yi kurduktan sonra Türkçe çeviriyi kurarsanız çalışması lazım. Mod Manager ile değil de manüel olarak kuruyorsanız "Dosyalar değiştirilsin mi?" sorusuna evet deyin. Ayrıca bu mod Skyrim için, Skyrim SE için değil haberiniz olsun.

SkyUI'yi kurduktan sonra Türkçe çeviriyi kurarsanız çalışması lazım. Mod Manager ile değil de manüel olarak kuruyorsanız "Dosyalar değiştirilsin mi?" sorusuna evet deyin. Ayrıca bu mod Skyrim için, Skyrim SE için değil haberiniz olsun.
Diğer modları kaldırınca SKYUI tamamen türkçe oldu. SKYRIM SE için olmadığını biliyorum, bir kaç gün önce SKYRIM SE oynuyordum, GTX 650 ekran kartım yetersiz geliyordu dışarıda 30 FPS mağarada 60FPS alıyordum ama hem yükleme süreleri uzundu hem sistemi kastırıyordu. Bende legedary edition sürümüne geçtim ve 50-60 FPS arası geziyor fıstık gibi.

Size kaldırdığım modları göstereyim, acaba hangisi SKYUI'nin hatta direk türkçe yama ile çakışmış olabilir? can sungur'un dediklerini harfiyen yaptım ne dediyse ciddiye aldım yani tamemen anladım mod kurmayı vs. (Mavi olanlar kaldırdığım modlar) Tabii ki can sungur'un önerdiği tüm modları yüklemedim işime yaramıyordu çünkü bazıları.
1611941651010.png

Bu modlardan değil de yükleme sırasından dolayı problem olmuş olabilir. Unofficial Skyrim LE Patch'i de kaldırmamanızı tavsiye ederim.
SKYUI türkçe yama indireceğim fakat nexusmod sitesinde download edemiyorum. Downlaod butonuna bastığımda hiç bir tepki vermiyor sizde de bu sorun var mı?

Öncelikle SKSE'yi indirmeniz gerekiyor:
Skyrim Script Extender (SKSE)

Siteye girdikten sonra en üstte yer alan "Current build 1.7.3" kısmındaki "7z archive"e tıklayın, bir dosya indirecek. İnen dosyayı WinRAR veya 7zip ile açın, içerisinde "skse_1_07_03" isimli klasör var, onun içindeki tüm dosyaları Skyrim'i kurduğunuz klasöre atın.

Ya da oyunu Steam'den oynuyorsanız direk oradan kurun:
Skyrim Script Extender (SKSE) on Steam

Ardından SkyUI'nin Nexusmod indirme sayfasını açın:
SkyUI

En üstteki Main Files bölümünde yer alan SkyUI_5_1 kısmında Manuel Download'a basarak SkyUI'yi indirin. İndirdiğiniz dosyayı WinRAR veya 7zip ile açın, içerisindeki tüm dosyaları Skyrim'i kurduğunuz klasörde yer alan Data klasörünün içine atın.

Ek olarak SkyUI'nin Türkçe yamasını kurmak isterseniz aşağıdaki modu tıpkı SkyUI'yi indirdiğiniz gibi indirin:
SkyUI Turkish Translation

İndirdiğiniz dosyayı yine WinRAR veya 7zip ile açın, içerisindeki Data klasörünü Skyrim'i kurduğunuz klasöre atın. Dosya değiştirilsin mi diye sorarsa evet diyerekten değiştirin.

Son olarak oyunun Launcher'inde Data Files kısmından SkyUI'yi aktifleştirin.
Şu ana kadar izlediğim videoların hiçbirinde olmadı, bunu denedim pratik ve sorunsuz bir şekilde yaptım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı