Skyrim Vanilla çizgisini bozmayan mod önerileri

Her mod vanillayı illa ki değiştirecek. Bir modla örneklendirir misin mod önerini?
1-Oyunda bulunan hataların giderilmesini istiyorum benim fark etmediklerim dahil.
2-Optimizasyon istiyorum.
3-Işıklandırması kötü sanki sarı gibi tuhaf duruyor normal hayat gibi olsun.
4-Skyrim suları çok bulanık ve öyle sumu olur öyle su olmaz düzgün gerçekçi su istiyorum denizin altı gözüksün canlılar felan olsun altında.
5-Skyrim çok durgun o kadar savaşlar vesaire var görev yapmadıkça bir şey göremiyorsun,madem imparatorluk vesaire savaşta bunu haritada gezerken görebilelim.
İlla fırtına pelerine gitmeyelim şehirlere mesela 200 oyun gününde 1 büyük saldırı yapılsın savunma yapalım.
6-Entrika olsun diplomasi yok skyrimde warband gibi bannerlord gibi
7-kız tavlamak olsun ve evliyken başka kadınlarıda tavlayabilelim sonuçta ben koskoca EjderDoğan'ım yani akçaydaki demirci kadını tavlayıp onun kocasından alışveriş yapıp senin karı harika reis diyip dalga geçebilmem lazım.
8- Çocuk yapabilmek olsun o kadar malafatımız var koskoca Ejder doğmuşuz saplayamıyoruz Lover Slab modlarını kuramadım animasyon felan göstermedi hiç bende sildim yeniden yükledim.
9-Hava olaylarını hissedelim yani çok yüzeysel bu skyrimde yağmur yağsa hissetmiyoruz yağdığını o şimşek çakacak ödümüz kopacak bize çakacak diye,kar yağdığımı etrafı bürüyecek estiğimi tavşanlara taklalar attıracak ve bitkiler sallanacak iyice rüzgarın gücü sıfır ama ejderdoğan üflese adam uçuruyor :)
10-Yeni konuşmalar olabilir görevler olabilir sonuçta yeni konuşma görev vesaire oyunu bozmaz yani ve ben bir tane dövüş arenası oynamıştım skyrim de çok güzeldi.
11-Pet istiyorum savaşta benimle savaşabilecek sivri diş olsun trol olsun şafak muhafızlarına gitmek zorunda olmayım bunları alabileceğim npc olsun ve bunlar ölebilsin.
Adamlar benden diye ölmüyor böyle saçmalıkmı olur.
12-Marcurio çok fazla ıskalıyor 5 vuruştan 2 tutturuyor veya 1 eskiden daha fazla tutturuyordu isabet oranını yükseltmek isterim.
13-Marcurio vs evlendirebilmek isterim sonuçta yoldaşım onunda evi olsun oda evlensin çocuk yapsın o çocuk büyüsün adam olsun okula gitsin yani soy ağacı olsun gerçekçi.
14-köpeklerimizin aşık olabilecekleri başka petler olsun çocukları olsun hayvan yetiştiriciliği yapalım.
15-meslek grupları olsun mesela oyuna çiftçi,hayvancı,lord gibi gibi şeyler olarak başlayalım.

Bundan sonra sen bana tavsiye verebilirsin aklıma başka gelmiyor.

Şu devler bir vuruyor benim en iyi en güvendiğim adamım marcurioyu tek vuruşta Allahü tealaya yolluyor böyle bir şey yok o nasıl vuruş saçmalık.

1-Oyunda bulunan hataların giderilmesini istiyorum benim fark etmediklerim dahil.
2-Optimizasyon istiyorum.
3-Işıklandırması kötü sanki sarı gibi tuhaf duruyor normal hayat gibi olsun.
4-Skyrim suları çok bulanık ve öyle sumu olur öyle su olmaz düzgün gerçekçi su istiyorum denizin altı gözüksün canlılar felan olsun altında.
5-Skyrim çok durgun o kadar savaşlar vesaire var görev yapmadıkça bir şey göremiyorsun,madem imparatorluk vesaire savaşta bunu haritada gezerken görebilelim.
İlla fırtına pelerine gitmeyelim şehirlere mesela 200 oyun gününde 1 büyük saldırı yapılsın savunma yapalım.
6-Entrika olsun diplomasi yok skyrimde warband gibi bannerlord gibi
7-kız tavlamak olsun ve evliyken başka kadınlarıda tavlayabilelim sonuçta ben koskoca EjderDoğan'ım yani akçaydaki demirci kadını tavlayıp onun kocasından alışveriş yapıp senin karı harika reis diyip dalga geçebilmem lazım.
8- Çocuk yapabilmek olsun o kadar malafatımız var koskoca Ejder doğmuşuz saplayamıyoruz Lover Slab modlarını kuramadım animasyon felan göstermedi hiç bende sildim yeniden yükledim.
9-Hava olaylarını hissedelim yani çok yüzeysel bu skyrimde yağmur yağsa hissetmiyoruz yağdığını o şimşek çakacak ödümüz kopacak bize çakacak diye,kar yağdığımı etrafı bürüyecek estiğimi tavşanlara taklalar attıracak ve bitkiler sallanacak iyice rüzgarın gücü sıfır ama ejderdoğan üflese adam uçuruyor :)
10-Yeni konuşmalar olabilir görevler olabilir sonuçta yeni konuşma görev vesaire oyunu bozmaz yani ve ben bir tane dövüş arenası oynamıştım skyrim de çok güzeldi.
11-Pet istiyorum savaşta benimle savaşabilecek sivri diş olsun trol olsun şafak muhafızlarına gitmek zorunda olmayım bunları alabileceğim npc olsun ve bunlar ölebilsin.
Adamlar benden diye ölmüyor böyle saçmalıkmı olur.
12-Marcurio çok fazla ıskalıyor 5 vuruştan 2 tutturuyor veya 1 eskiden daha fazla tutturuyordu isabet oranını yükseltmek isterim.
13-Marcurio vs evlendirebilmek isterim sonuçta yoldaşım onunda evi olsun oda evlensin çocuk yapsın o çocuk büyüsün adam olsun okula gitsin yani soy ağacı olsun gerçekçi.
14-köpeklerimizin aşık olabilecekleri başka petler olsun çocukları olsun hayvan yetiştiriciliği yapalım.
15-meslek grupları olsun mesela oyuna çiftçi,hayvancı,lord gibi gibi şeyler olarak başlayalım.

Bundan sonra sen bana tavsiye verebilirsin aklıma başka gelmiyor.
Emek vermişsin detay verirken o yüzden madde madde öneriyorum. :D Ama şöyle bir sıkıntı var, mod isimlerini vereceğim ama modlamayı harici olarak öğrenmen gerek. Sürüm farklılıkları vesaire başına iş açar, ayrıca varolan kayıt dosyanla da modları yığma. Yeni savelerle dene.
1- Unofficial Skyrim Special Edition Patch - USSEP
2- BethINI ile optimizasyon için daha detaylı ayarlamalar yapabilirsin.
3- Bunun için ENB kurman yeter. Buradan beğendiğini seçebilirsin. Mod categories at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community Minecraft oynadıysan Shader gibi düşün.
steamuserimages-a.akamaihd.jpg
4- Water for ENB ama ENB ile zaten sular güzelleşiyor bir nebze sanırım.
5- Yolda giderken rastgele olaylar meydana gelsin diyorsan Immersive World Encounters. FINAL SE Savaş sonucu mekanlar değişiklik olsun diyorsan Civil War Aftermath SE
6- Diplomasi içeriğinde var mıdır bilmem ama söylediklerini duyunca aklıma bu mod geldi. Become High King of Skyrim - Immersive Edition Veya Immersive Speechcraft SE ile ceza almadan npclerle dövüşe de bilirsin. Beth.ini'den ölümsüz npcleri kaparsan gidip Ulfric'i öldürüp tahta oturursun.
Bu videomda olayı anlatıyorum biraz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7- Eager modunda diyalogla ilişkini ilerletebiliyorsun. Ama LL modu, ve gereksinimler muhtemelen senin sürümünle uyumsuz olabilir. Ben 1.5.97 kullanıyorum, AE gelmeden evvelki sürüm. Bu tarz modlara girişeceksen "bence" downgrade et ve 1.5.97 takıl. Güncel sürüm beni çok yoruyor.
8- Fertility Mode. Harici olarak bir şey gerektirmiyor diye hatırlıyorum. Rastgele olarak tıpkı Bannerlord'da olduğu gibi eşin çocuk doğurabiliyor, büyütüp eğitebiliyorsun falan.
9- Footprints ve Storm Lightning for SSE and VR (Minty Lightning 2019)
10- Üstte önerdiğim Speechcraft modu konuşmaya dahil. Quest modları olarak şunları öneririm: Missives ve Sidequests of Skyrim. Veya baya eski bir sürüm olan The Notice Board SE da bakabilirsin ama sürüm dışı sanırım artık. Bunlar ufak tefek questler, getir götür işleri. Veya kelle avcılığı. Demişken şunu da öneririm. Headhunter - Bounties Redone Haydutları öldürmeden de yakalayabilir veya öldürdüğünde kanıt olarak kellesini almak zorunda kalabilirsin.
1705325549954.png
11- Hayvanlara gizlice yaklaşıp veya sakinleştirip onları evcilleştirdiğin bi mod var. Simply Tame Veya daha gelişmişi, sürebiliyorduk bunda hatta hayvanları. Instincts - Animal Taming in Skyrim
12- İsabet oranına pek bir şey diyemem ama muhtemelen yapay zeka ile alakalıdır. Pek ai modları kullanmıyorum, güncel sürümden bilen varsa önerebilir ama Ultimate Combat benim için iş görüyor.
13- Eski 2011 sürümünde böyle bir mod kurmuş ve yapmıştım ama güncel sürümde hiç karşılaşmadım. Evlendirmek yerine NFF'deki takipçilere ev atama özelliğini kullanıp, kendi içinde bir rol yazabilirsin. Bu arada bunu bol bol yapmanı öneririm, rol yapınca oyun çok daha fazla keyifli.
14- Bak bunu hiç görmedim ama ilginç olurmuş, yavru köpekler falan. :D
15- Alternate Start - Live Another Life - SSE ile başka senaryolarla başlayabilirsin. Ama pek oyuna etkisi yok. Yaptıklarının oyuna etkisi olmasını istiyorsan bunu öneririm. Skyrim Reputation yaptığın şeylere göre insanların sana bakış açısı değişiyor. Katilsen kimse seni sevmiyor, kahramansan herkes sana hayran gibi.

Lover slab modlarını biliyormusun +18 onun kurulumu için ne yapmam lazım video lazım 2024 AE için ben tabi korsan kullanıyorum ve 1.6.640.08 sürüm en son galiba.

Vortex yeterince iyi kuramıyor ve bazı modlar çalışmıyor sonra loot desen bastığında sıralama felan yapmıyor bu yeni versiyonlar saçma sapan olmuş.
Kaç yıldır çözemediler şu işi hazır listeli hazır kurulu skyrim olsada indirsek biz kurmaya uğraşmadan.
500 modlu skyrim indir mesela hazır kurulu ne güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı