Skyrim'de vampir olmak iyi mi, kötü mü?

Blonducey

Hectopat
Selam öncelikle. Oyunu yaklaşık 16 saattir oynuyorum. 2 kere tekrar başlamak zorunda kaldım; birisinde yanlışlıkla Save'i sildim, diğerinde de büyücülüğü sevmedimden yeni Save ile başlamak için tekrar başladım.

Şimdi ben bayağı iyi gidiyordum. en son bir tane Jurgen Boynuzu'nu Kırsakallar'a verdim ve bir kadınla (adı aklıma gelmedi) Alduinin'de o mekanda bulunup gittiği, daha sonradan bir ejderha kesip ejderdoğan olduğumuzu kanıtladığımız bölümü yaptım ve Save alıp oyundan çıktım.
Burada bir sorun yok ama bu görevleri yapmaya giderken ben her zaman gördüğüm mağaralara gücümün yettiği kadar dalarım level atlamak için.

Neyse, 2 tane mağaraya girdim, her ikisinde de vampirler vardı. İlkinde o ana vampire bayağı ölüp oradan çıktım. İkinci mağaranında hepsini temizledim. Görevler tamamlandıktan sonra başka bir göreve giderken akşam birden karakterim attan inip kanın kaynıyor ve vampir güçlerin uyanıyor dedi. Ondan öncesinde birkaç kez de gece olunca garip bir şekilde susarsın diye şeyler oldu.

Ve bu kısımda hiçbir şey anlamayıp oyunu direkt kapattım. Çünkü vampir olmanın nasıl bir şey olduğun;, iyi mi, kötü mü etkileceğini bilmiyordum. 3. kez bir Save'i çöp etmek istemedim.

Şu an bana oyunda neler oluyor, vampir olmak kötü mü, iyiyse faydaları neler? Mümkünse vampir olmama gibi bir imkan varsa onu da söylerseniz mutlu olurum çünkü vampir gerçekten olmak istemiyorum. Normal halimle ben gayet mutluydum :D Ayrıca o mağara olayının bununla alakası var mı?

Ben büyücü olarak oynarsam vampir, savaşçı olarak oynarsam werewolf oluyorum.

Vampir görevleri oldukça zevkli. Vampir Lordu olursun, görevleri bitirirsin. Sonra Morthal'daki Büyücü'ye iyileştirirsin kendini. Bir de hang karakter ile oynuyorsun? Vampirlik Assasinlik için artı mesela ama Paladin için kötü.

Olup olmamak senin kararına kalmış. Olursan çeşitli vampir yetenekleri kazanıyorsun. Tedavi olmak istiyorsan Morthal şehrinde bir adam vardı, o tedavi ediyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam vampir olduğunda Dawnguard'a (vampir avcılarına) katılamıyorsun.

Selam öncelikle. Oyunu yaklaşık 16 saattir oynuyorum. 2 kere tekrar başlamak zorunda kaldım; birisinde yanlışlıkla Save'i sildim, diğerinde de büyücülüğü sevmedimden yeni Save ile başlamak için tekrar başladım.

Şimdi ben bayağı iyi gidiyordum. En son bir tane jurgen Boynuzu'nu kırsakallar'a verdim ve bir kadınla (adı aklıma gelmedi) Alduinin'de o mekanda bulunup gittiği, daha sonradan bir ejderha kesip ejderdoğan olduğumuzu kanıtladığımız bölümü yaptım ve Save alıp oyundan çıktım.
Burada bir sorun yok ama bu görevleri yapmaya giderken ben her zaman gördüğüm mağaralara gücümün yettiği kadar dalarım level atlamak için.

Neyse, 2 tane mağaraya girdim, her ikisinde de vampirler vardı. İlkinde o ana vampire bayağı ölüp oradan çıktım. İkinci mağaranında hepsini temizledim. Görevler tamamlandıktan sonra başka bir göreve giderken akşam birden karakterim attan inip kanın kaynıyor ve vampir güçlerin uyanıyor dedi. Ondan öncesinde birkaç kez de gece olunca garip bir şekilde susarsın diye şeyler oldu.

Ve bu kısımda hiçbir şey anlamayıp oyunu direkt kapattım. Çünkü vampir olmanın nasıl bir şey olduğun; iyi mi, kötü mü etkileceğini bilmiyordum. 3. kez bir Save'i çöp etmek istemedim.

Şu an bana oyunda neler oluyor, vampir olmak kötü mü, iyiyse faydaları neler? Mümkünse vampir olmama gibi bir imkan varsa onu da söylerseniz mutlu olurum çünkü vampir gerçekten olmak istemiyorum. Normal halimle ben gayet mutluydum :D ayrıca o mağara olayının bununla alakası var mı?

Vampir olursan vampire dönüşürsün ve sana bunun dövüş tarafında yardımı olur.(vampir ilk başlarda o kadar güçlü değil perk açman lazım) sabahları enerjin yenilenmez tamamen durur yenilenmesi vs.(biraz uzun zamanla oynayıp çözersin ama hikaye tarafında olumlu/olumsuz etkisi olur mu diye endişeleniyorsanız endişelenmeyin) onun dışında ben werewolf olmanızı öneririm ve mod indirebiliyorsanız indirin çok güçlü oluyorsunuz ikisi içinde. Not: Oyunda bir bug var YouTube'da araştırın hem vampir hem kurt adam olabiliyorsunuz ama ilk önce vampir olmanız lazım. Werevamp(hybrid) olarak geçiyordu sanırım.

Ben büyücü olarak oynarsam vampir, savaşçı olarak oynarsam werewolf oluyorum.
Vampir görevleri oldukça zevkli. Vampir Lordu olursun, görevleri bitirirsin. Sonra Morthal'daki Büyücü'ye iyileştirirsin kendini. Bir de hang karakter ile oynuyorsun? Vampirlik Assasinlik için artı mesela ama Paladin için kötü.
Vampir olursan vampire dönüşürsün ve sana bunun dövüş tarafında yardımı olur.(vampir ilk başlarda o kadar güçlü değil perk açman lazım) sabahları enerjin yenilenmez tamamen durur yenilenmesi vs.(biraz uzun zamanla oynayıp çözersin ama hikaye tarafında olumlu/olumsuz etkisi olur mu diye endişeleniyorsanız endişelenmeyin) onun dışında ben werewolf olmanızı öneririm ve mod indirebiliyorsanız indirin çok güçlü oluyorsunuz ikisi içinde. Not: Oyunda bir bug var YouTube'da araştırın hem vampir hem kurt adam olabiliyorsunuz ama ilk önce vampir olmanız lazım. Werevamp(hybrid) olarak geçiyordu sanırım.
Gündüzleri işkence oluyor. Ben genelde bir adam vardı ondan kaldırtıyordum vampir hastalığını.
Olup olmamak senin kararına kalmış. Olursan çeşitli vampir yetenekleri kazanıyorsun. Tedavi olmak istiyorsan Morthal şehrinde bir adam vardı, o tedavi ediyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam vampir olduğunda Dawnguard'a (vampir avcılarına) katılamıyorsun.
Sanırım vampir olunca can değerin 100 iken 85 oluyor. Beslenmezsen muhafızlar sana saldırırlar.
Dediğiniz gibi gündüzleri deli gibi işkence çekiyorum ve önüne gelen herkes bana saldırıyor. Bir amcaya gitmem lazım iyileşmek için o da saldırıyor. En son bir kod ile çözdüm onu. Vampir ya da kurt adam olmaktansa ben normal halimle devam etmeyi tercih ederim.

Kodları mümkün olduğunca kullanmamanı tavsiye ederim, çünkü oyunu bozma ihtimali var. Ayrıca bir iyileştirme iksiri vardı, her türlü hastalığı iyileştiriyordu. Vampir hastalığına yakalandığın vakit hastalık ilerlemeden o iksiri içersen iyileştirsin.

Kodları mümkün olduğunca kullanmamanı tavsiye ederim, çünkü oyunu bozma ihtimali var. Ayrıca bir iyileştirme iksiri vardı, her türlü hastalığı iyileştiriyordu. Vampir hastalığına yakalandığın vakit hastalık ilerlemeden o iksiri içersen iyileştirsin.

Zaten ilk defa kullandım. Çünkü gerçekten çok soğutmuştu beni vampirlik olayı. Oyunu da bırakmak istemediğimden kullandım.

Geri
Yukarı