Skyrim'de vampir olmak iyi mi, kötü mü?

Zaten ilk defa kullandım. Çünkü gerçekten çok soğutmuştu beni vampirlik olayı. Oyunu da bırakmak istemediğimden kullandım.

Sen gene de dene kurtadam olmayı bence pişman olmazsın kimse de saldırmaz sana :D.

Birçok kişi vampir olmaktan bahsetmiş ama oyunda iki tür vampir olduğuna değinmemiş. Oyunda iki tür vampir vardır. Birisi normal vampir, diğeri ise vampir lordu.

Normal vampir sizin olduğunuz şekilde karşınızdaki vampir kırmızı can çekme büyüsünü kullanırsa 10% ihtimalle vampir olursunuz. Gündüz iken hiçbir özelliğiniz yenilenmez ve özellikleriniz vampirlik seviyenize(kan açlığı arttıkça artar). Yetenek olarak size fazladan buz koruması, yanılsama büyülerinin daha iyi etki etmesi, 25% daha az fark edilme avantajları var. En büyük dezavantajı açlığınıza göre ateşten 2 kat fazla hasar alırsınız. Özellikle ateş kullanan düşmanlara karşı kesinlikle ölüyorsunuz himaye büyüsü kullanmıyorsanız. 4. seviye açlığa gelince millet size saldırmaya başlar. Birisini uyurken ısırmanız gerekli ki açlığınız tekrar eski haline dönsün. "Ölüçağıran(Necromancer)" perki ile vampir iken bütün üzerinizdeki etkiler 25% daha fazla etki kazanır.

İkinci ise vampir lordudur. Şafakmuhafızı(Dawnguard) DLC'si görevlerini yaparken bu özellik kazanılabilir. Vampir Lordu, Kurtadam gibi dönüşülen bir türdür. Bütün vampir lordu büyüleri açtığınızda neredeyse ölümsüz oluyorsunuz ve çok güçlü oluyorsunuz. İnsan halindeyken bütün normal vampirler için olan şeyler geçerli ancak 4. açlık seviyesinde insanlar size saldırmıyor ve ateşten 2 kat alınan hasar 1.5 kata düşüyor.

Büyülerin etkisini tılsımlama gibi avantajlarla bütün vampir dezavantajlarını yıkabilir ve çok güçlü bir karaktere dönüşebilirsiniz. Ancak büyüyle ve tılsımla uğraşmayacaksanız sadece size yük olacaktır.

Sen gene de dene kurtadam olmayı bence pişman olmazsın kimse de saldırmaz sana :D.

Yok ya ben iki tarafı da sevmiyorum düz oynamak daha zevkli geliyor.

Birçok kişi vampir olmaktan bahsetmiş ama oyunda iki tür vampir olduğuna değinmemiş. Oyunda iki tür vampir vardır. Birisi normal vampir, diğeri ise vampir lordu.

Normal vampir sizin olduğunuz şekilde karşınızdaki vampir kırmızı can çekme büyüsünü kullanırsa 10% ihtimalle vampir olursunuz. Gündüz iken hiçbir özelliğiniz yenilenmez ve özellikleriniz vampirlik seviyenize(kan açlığı arttıkça artar). Yetenek olarak size fazladan buz koruması, yanılsama büyülerinin daha iyi etki etmesi, 25% daha az fark edilme avantajları var. En büyük dezavantajı açlığınıza göre ateşten 2 kat fazla hasar alırsınız. Özellikle ateş kullanan düşmanlara karşı kesinlikle ölüyorsunuz himaye büyüsü kullanmıyorsanız. 4. seviye açlığa gelince millet size saldırmaya başlar. Birisini uyurken ısırmanız gerekli ki açlığınız tekrar eski haline dönsün. "ölüçağıran(necromancer)" perki ile vampir iken bütün üzerinizdeki etkiler 25% daha fazla etki kazanır.

İkinci ise vampir lordudur. Şafakmuhafızı(dawnguard) DLC'si görevlerini yaparken bu özellik kazanılabilir. Vampir lordu, kurtadam gibi dönüşülen bir türdür. Bütün vampir lordu büyüleri açtığınızda neredeyse ölümsüz oluyorsunuz ve çok güçlü oluyorsunuz. İnsan halindeyken bütün normal vampirler için olan şeyler geçerli ancak 4. açlık seviyesinde insanlar size saldırmıyor ve ateşten 2 kat alınan hasar 1.5 kata düşüyor.

Büyülerin etkisini tılsımlama gibi avantajlarla bütün vampir dezavantajlarını yıkabilir ve çok güçlü bir karaktere dönüşebilirsiniz. Ancak büyüyle ve tılsımla uğraşmayacaksanız sadece size yük olacaktır.

Başta bu kadar uzun anlattığın için çok teşekkür ederim. Ama vampir ve kurt adam tarzı şeyler bana ilgi çekici gelmiyor düz devam etmek daha iyi benim için.
Konuyu zortlatıcam ama ben bu ejderha kemik ve derilerini ne yapacağım? 3 tane ejderha ruhu emdim bir de onu da ne yapacağımı bilmiyorum.

@Blonducey Satabilirsiniz veya demirciliğiniz çok iyi ise oyunun en zırhlarını yapabilirsiniz. Oyunun başında satın, çünkü güzel para ediyorlar ve rahatça kemik bulabiliyorsunuz. Ejderhalar ot gibi fırlıyor her yerden, ne zaman demirciliğiniz o kadar gelişir ki biriktirmeye başlarsınız.

Ejderha ruhları nidaları açmak için kullanıyorlar. Bir yere gidince o nidayı öğreniyor ancak kullanabilmek için bir ejderha ruhu harcıyorsunuz kelime başına. Açtığınız anda o kelimeyi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
@Blonducey satabilirsiniz veya demirciliğiniz çok iyi ise oyunun en zırhlarını yapabilirsiniz. Oyunun başında satın, güzel para ediyorlar ve rahatça kemik bulabiliyorsunuz. Ejderhalar ot gibi fırlıyor her yerden.

Ejderha ruhları nidaları açmak için kullanıyorlar. Bir yere gidince o nidayı öğreniyor ancak kullanabilmek için bir ejderha ruhu harcıyorsunuz kelime başına. Açtığınız anda o kelimeyi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Çok teşekkür ederim. Çok güzel para geldi. Bir de tekrar rahatsız ediyorum ama ölen atımı geri getirebilme gibi bir imkan var mı?
Çünkü ilk defa bir atım olmuştu ve çok seviyordum. Oyunun 20 saatinin 13'ünü falan bu atla geçirdim ama yeminlilerle savaştayken başka birine saldırmış ve saldırığı kişi atımı öldürmüş: C
Eğer geri getirmek için para falan istiyorsa hiç sorun değil çünkü oyunu sevdiren şeylerin başında geliyordu atım mollie.
Ama bu dava burada bitmez yeminlilere bunu hesabı sorulacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı