Skyrim'e Vortex ile mod kurmak mantıklı mı?

yolcu001

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, Skyrim'e tamamen yeni başlıyorum. Can Sungur'un modlama videolarını falan izledim ama forumlarda dolanırken nmm yerine mod organizer 2 kullan falan diyen olmuş. Bunun yanı sıra zaman geçince şimdi Vortex adında Nmm'nin yeni versiyonu falan da var. (Bannerlord'a mod kurarken Vortex deneyimim olmuştu.)

Sorum şu; eski mod Tools'ları yerine lootu da indirip, yanına direkt olarak Vortex üzerinden mod yüklemenin sizce bir eksisi olur mu?
Bir de grafik modu olarak elimdeki laptopa en uygun olanı noble Skyrim 2K gibi geldi. Fazla yüksek grafiğe de gerek yok benim için ayrıca. Eğer başka tavsiyeleriniz veya sistemin yetmeyebilir uyarınız varsa varsa açığım.

İşlemci: Ryzen 5 3500U
Ekran kartı: Radeon 540X.
RAM: 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun soluklu Skyrim maceralarımda neredeyse hepsini denemiştim NMM en iyisiydi hep. Fakat Vortex'i de Mount and Blade için kullanmıştım fena durmuyordu. Yine de benim kararım NMM'den yana.

NMM iyi olsa yapımcıları vortexi çıkarmazdı. Vortex veya Mod organizer 2 dururken NMM'nin yüzüne bakılmaz. Skyrimin kendi klasörünü çöp etmek isteyen NMM kullansın. Benim tercihim ve önerim Mo 2'dir.

Şöyle bir mod listesi yapayım sana;

SKSE (bu olmazsa olmazdır)
SSE Engine Fixes
USSEP
SKYUI
Fix note icon for SKYUI
Skyui Flashing Savegame Fix
Racemenu
Relationship Dialogue Overhaul
Obsidian Weathers
a Quality World Map
SMIM
High Poly Project
Noble 2k (smim patchi unutma)
Rally's Solstheim AIO
Rustic Clothing 2k
Ruins Clutter Improvement
Realistic Water Two
UNP Female Skin
Bijin Skin for Females (UNP)
Skysight Skin for Males
The Eyes of Beauty (main filesdakilerin hepsi)
KS Hairdos
Salt and Wind KS Hairdos (alternatif SC KS Hairdos)
Ai Overhaul
Nordic Faces
aMidian Book of Silence Complete
User :: Kajuan burdaki tüm modlar (ufak modlar hepsi sayıya takılma 4k-2k olanları seçecen)
Wildcat

Listedeki bazı modlar birbirleriyle çalışmak için patchlere ihtiyaç duyar. Misal Relationship Dialogue Overhaul modunu kurduktan sonra bu modu indirdiğin yerden RDO CRF and USSEP Patch finali de indirip kurmalısın. Ama kurarken sadece USSEP olanı seçmelisin.

FPSye ciddi etki edecek bir mod yok listede. O konuda rahat olabilirsin.

Tüm yorumları okudum , redditteki modcular ağırlıkla MO2 önermişler , oyun dosyalarına müdahale etmek de istemediğimden dolayı MO2 ile hallettim dün. @Adol125 teşekkürler listendeki modları inceleyeyim güzel olanları eklerim :D

Ek olarak oyunda eksikliğini hissedip bir mini map modu bulmuştum çok işe yarıyor ama üretici linki nexusa koymamış patreondan koymuş. Skyrim legendary minimap yazarsanız çıkıyor direkt.

Uzunca bir süre NMM kullandım ama geçen hafta denemek için Skyrim'in yanında Vortex'i de indirdim. Arayüz biraz karışık gelebilir ama kesinlikle NMM'den hem daha stabil hem de daha kolay.

Uzunca bir süre NMM kullandım ama geçen hafta denemek için Skyrim'in yanında Vortex'i de indirdim. Arayüz biraz karışık gelebilir ama kesinlikle NMM'den hem daha stabil hem de daha kolay.
Bannerlordda vortex ile oyun klasörü dışında mod kurulabiliyor. Skyrimde denemedim ama galiba vortex ile oyun dosyalarına müdahale etmeden de mod kuruluyor olabilir , dikkat ettiniz mi öyle miydi ? MO2 gibi yani. Eğer öyleyse bayağı iyimiş de bu saatten sonra modları tekrar indiremem kaldım burada artık :D

Geri
Yukarı