Slate 1650 sistem alınır mı?

Hmm eyvallah bi arkadaş dedi ki buna bak iyi mıdır diye bende ork anlamam sorayın dedim

Agalar benim arkadaş bunu da sor dedi de peki bu sistem nasılmış?
Güzel sistem. Mevcut işlemci 6500XT gücünde ve AM5 olmasıda ayrı tatlı.

Hmm eyvallah bi arkadaş dedi ki buna bak iyi mıdır diye bende ork anlamam sorayın dedim

Agalar benim arkadaş bunu da sor dedi de peki bu sistem nasılmış?

Yahu hocam işlemci güçlü ancak en niyahetinde apu sistem. Onun yerine mis gibi RTX 4060 sistem var işte. Konudan belli ki bilgin yok bu konularda.

İkinci attığın sistemde ekran kartı yok. Sistem işlemci ile çalışıyor. Bu da çoğu oyunda optimize çalışmaz.

İkinci attığınız sistem tek bir senaryoda tercih edilir, 4070 serisi, 4080 serisi gibi üst düzey ekran kartları almak isteyen ama o an bütçesi olmayan birisi bu sistemi alır, bir kaç ay sonra da ekran kartı alıp yoluma devam eder.

Sizin için en mantıklısı 4060 almak.

Yahu hocam işlemci güçlü ancak en niyahetinde apu sistem. Onun yerine mis gibi RTX 4060 sistem var işte. Konudan belli ki bilgin yok bu konularda.

İkinci attığın sistemde ekran kartı yok. Sistem işlemci ile çalışıyor. Bu da çoğu oyunda optimize çalışmaz.

İkinci attığınız sistem tek bir senaryoda tercih edilir, 4070 serisi, 4080 serisi gibi üst düzey ekran kartları almak isteyen ama o an bütçesi olmayan birisi bu sistemi alır, bir kaç ay sonra da ekran kartı alıp yoluma devam eder.

Sizin için en mantıklısı 4060 almak.
Monitör de alacak arkadaş. Bütçesi monitöre yetmez o zaman.

Alınır. Ekran kartı yok. Onboard kullanırsın ileride güzel bir ekran kartı alırsın.

Evet. İleride ekran kartı alınırsa güzel ve mantıklı olur ama onun yerine düz mantık 4060 almak ve işi bitirmek daha mantıklı. İleride güzel bir ekran kartı alırım derse ikinci attığı sistemi alması çok iyi olur.

Monitör de alacak arkadaş. Bütçesi monitöre yetmez o zaman.

Ama hocam attığı 1650 sistem zaten monitörsüz 22 bin lira değil miydi?

Hocam son sözüm şu,

Eğer bir kaç ay sonra güzel bir ekran kartı alırım derseniz sizin attığınız ikinci sistem.

Eğer aldıktan sonra uzun süre güncelleme yapamam o şekilde kullanırım derseniz de 4060 sistem.

Geri
Yukarı