Sleepy Easy Clean Yüzey Temizlik Havlusu ile klavye, mouse silinir mi?

MrOpposite

Hectopat
Daha fazla  
Pakette elektronik eşyada silinebileceği söyleniyor fakat sizce klavyemde veya faremde aşınma falan yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli toz alma yapıyorsan bezi çok az nemlendir sil. Uzun sürede bir genel ve derin temizlikte sleepy tarzı şeyler kullanılabilir. Islak mendil önermem, ıslak mendiller eller ve bebeklerin temizliğinde kullanıldığından yumuşatsın diye krem katkılılar. Krem tarzı şeyler de tozu kiri daha iyi çeker.
Konu dışı ama asla kimyasallı bu ürünleri gözlük camında, monitör ekranında, televizyon ekranında ve telefon ekranında kullanma. Bunların yüzeylerinde değişik işlere yarayan katmanlar var, bunları aşındırırsın.

Sürekli toz alma yapıyorsan bezi çok az nemlendir sil. Uzun sürede bir genel ve derin temizlikte sleepy tarzı şeyler kullanılabilir. Islak mendil önermem, ıslak mendiller eller ve bebeklerin temizliğinde kullanıldığından yumuşatsın diye krem katkılılar. Krem tarzı şeyler de tozu kiri daha iyi çeker.
Konu dışı ama asla kimyasallı bu ürünleri gözlük camında, monitör ekranında, televizyon ekranında ve telefon ekranında kullanma. Bunların yüzeylerinde değişik işlere yarayan katmanlar var, bunları aşındırırsın.

Kanka bu bildiğin ıslak mendil değil. Temizlik için, insanların kullanması için değil. Eskiden laptop ekranında kullanıyordum hiç sıkıntı çıkmadı.

Kanka bu bildiğin ıslak mendil değil. Temizlik için, insanların kullanması için değil. Eskiden laptop ekranında kullanıyordum hiç sıkıntı çıkmadı.
Evde sürekli kullanıyorum Sleepy temizlik bezini. Ekranın yansıma önleyici katmanını vs. aşındırıyorsun. Birden olmaz o yüzden normal gelir.

Hmm tamam o zaman teşekkür ederim. Ama çoktan klavyemde kullandım umarım sıkıntı olmaz tuşlarda daha yeni aldım çünkü.
Düzenli olarak uzun vadede sorun olur, öyle birkaç kullanımda sorun yapmaz. Maksat alışkanlık edinme. Kaliteli ekipman 5-6 yıl kullanılır normal şartlarda.

Ha birde bahsettiğimiz sleepy bezini nemlendirip mi kullanmalıyım?

Düzenli olarak uzun vadede sorun olur, öyle birkaç kullanımda sorun yapmaz. Maksat alışkanlık edinme. Kaliteli ekipman 5-6 yıl kullanılır normal şartlarda.
Tamam o zaman bundan sonra mikrofiber bez falan kullanırım

Ha birde bahsettiğimiz sleepy bezini nemlendirip mi kullanmalıyım?

Tamam o zaman bundan sonra mikrofiber bez falan kullanırım
Normal mikrofiber gibi ekranı çizmeyecek bir bezi nemlendirip kullanın, ardından aynı şekilde kuru mikrofiberle silin maksat nemli bezden leke kalmasın.
Ekran vs. gibi şeyler için internette solüsyon da satılıyor bu arada. Onlar da özellikle bariz lekeleri temizlemede kullanılabilir. Rutin temizlikte sürekli solüsyon maliyetli olur.

Örnek olarak:

Yeni konular

Geri
Yukarı