Sleeve kablonun sisteme zararı olur mu?

beatinistaken

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, kasam açısından güzel gözükmesi için sleeve kablo satın almayı düşünüyorum. Bir zararı vs. olur mu? GTX 1660 Ti OC modelini kullanıyorum, 8 pin güç girişi mevcut şu ürünü düşünüyorum. Ürünün isminde CPU geçiyor, GPU için bir sorun yaşatır mı?

URUN

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalitelisini almadıktan sonra konnektör uçlarının yüksek ısılarda erime ve kısa devre yapması hatta yanması gibi sorunlar olabiliyor. O siyah plastik kısımlar önemli yani. Onların belli sertifikaları oluyor. Mesela benim Ali Express'ten aldığımda mevcut. İyi havalandırılan serin bir kasa kullanıyorsan ısı konusunda yaşayabileceğin sorunların ihtimalini biraz daha düşürebilirsin.

1664822802900.png

GPU için olanı almanızı tavsiye ederim.
GPU ile CPU kafaları farklı kafa desenlerine sahiptir. o nedenle bence de GPU modellerine bakman gerek.

7-8 yıldır bütün kablolarım sleeve kablo. Kullanması ve kıvırması zordur. Ben hazır markalı set ürünleri öneriyorum. Linkteki satıcıyı reelden tanıyorum ve yıllarca onun yaptığı kabloları kullandım. Kendisi eliyle yapıyor o kabloları fabrikasyon değil, ben yanına gidip zevkime göre yaptırıyordum. Satıcı ile iletişime geçip özel olarak yaptırabilirsin. Ama dediğim gibi hazır markalı set ürünler daha kullanışlı. Şuan Phanteks markalı sleeve kablo seti kullanıyorum.

6+2 olmasının sebeni bazı kartlarda 6 pin girişi de olduğundan onlarla da uyumlu olması için. Zaten aslında 8 pin o da.

Yeni konular

Geri
Yukarı