SLI sistemlerde ekran kartları %100 çalışıyor mu?

Şu anki teknolojide hiçbir sli ya da crossfire 2 kartta da %100 performans vermiyor. Ki bu olsa fpslerimiz katlanırdı ve herkes için vazgeçilmez bir hal alırdı. Satış politikası gibi bir durum söz konusu. Üreticiler uygun sürücülerle bu performansı arttırabilir ancak yanaşmamakta direniyorlar. Bu nedenle genelde sli ya da crossfire yerine daha güçlü tek bir ekran kartı tercih edilir.

Hangi oyun o? Gtx 765'te 20 fps verecek?

Mesela dedim hocam :)

İkinci kart max. %70-80 çalışır ki o da nadiren olur. Çok zor yani. Zaten her oyunda da ikisini de kullanamıyorsunuz. O yüzden tek ve güçlü kart çok daha mantıklı.

Yani kısaca iki ekran kartını zorlayacak bir oyun olsa %100 çalışır yani. Birde fpsler niye öyle bir sistemde %100 çalışmıyorsa 20 fps tekte verirken 40 fps sli da veriyor. Tek güçlü bir ekran kartı diyosunuz ama artık yeni ekran kartları kendisinden sli lı geliyor ?? Örn: R9 295X GDDR5 8GB 1024Bit (512Bit*2) AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Şu anki teknolojide hiçbir sli ya da crossfire 2 kartta da %100 performans vermiyor. Ki bu olsa fpslerimiz katlanırdı ve herkes için vazgeçilmez bir hal alırdı. Satış politikası gibi bir durum söz konusu. Üreticiler uygun sürücülerle bu performansı arttırabilir ancak yanaşmamakta direniyorlar. Bu nedenle genelde sli ya da crossfire yerine daha güçlü tek bir ekran kartı tercih edilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam iyi diyosunda şu fpslere bi bakar msın gtx 780 ti tek crysis 3 31 fps | sli sistem 57.1 fps %96 - 97 artış ??

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkatli incelemeniz gerekiyor. Tekrar videoyu baştan dondurarak izleyerek verileri kontrol edin. Sayısal değerlerle aranız pek iyi değil sanırım. İzlediğiniz video üzerinden detaylı bir bilgilendirme gerçekleştireyim. 780 Ti Battfield üzerinde sli bağlantıda 50'ye 85 (%70) veriyor. Bioshock üzerinde 70'e 115(%60) veriyor. Crysis 3 de 31'e 57 (%83) veriyor. Heaven 4 Benchmark testinde 51'e 95 (%86) veriyor. 3D Mark testinde 4982'ye 8389 (%68) gibi değerler veriyor. Söylediğim gibi hiçbiri %100'lük performans sağlamıyor.

Bu işi profesyonelce yapan firmaların yaptığı sli yada cf larda %80 gibi bir artış görülüyor, ancak kısık bütçeli sistemlerde yapılan sli yada cf lerın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kimseye boşuna sli yada cf yap yada yapma demek istemem sonuçta her şey bütçe her pc bileşeni ekstra maliyet...

Dikkatli incelemeniz gerekiyor. Tekrar videoyu baştan dondurarak izleyerek verileri kontrol edin. Sayısal değerlerle aranız pek iyi değil sanırım. İzlediğiniz video üzerinden detaylı bir bilgilendirme gerçekleştireyim. 780 Ti Battfield üzerinde sli bağlantıda 50'ye 85 (%70) veriyor. Bioshock üzerinde 70'e 115(%60) veriyor. Crysis 3 de 31'e 57 (%83) veriyor. Heaven 4 Benchmark testinde 51'e 95 (%86) veriyor. 3D Mark testinde 4982'ye 8389 (%68) gibi değerler veriyor. Söylediğim gibi hiçbiri %100'lük performans sağlamıyor.

Ben fps değerlerine baktığım için yanıldım. 31 in 2 katı 62, 57 ile arasında 5 fps olduğu için yanıldım. şöyle birde detay var yeni 2k,3k ve 4k monitörler geliyor şuan ki oyunlarla öyle bir çözünürlükte notebookta gtx880 anca yeterli olur. Masaüstünde yeterli olan vardır illa ki ama yeni oyunlarda zannetmiyorum tek gpu o çözünürlüğün altından kalkabilsin. Yani ben performansı öğrendim bilgileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum aydınlattınız. Ama şunada dikkat çekmek istiyorum artık bu nvidia ve amd nin bir stratejisidir güçlü gpular çıkarmak yerine 2 gpu almaya yönlendiriyorlar artık bence. Eminimki de şuan ki gpuları katlıcak bir gpu çıkarmaya teknoloji gelişti ama adamlar para kazanmak istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı