Çözüldü Smart Access Memory açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wossie

Decapat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere geçen AMD 24.1.1 sürücüsünü çıkardı. Bende bugün güncelledim ve stabilliğini test etmeye başladım. Lakin güncelleme sonrasında Görev Yöneticisi'nden RAM'lerin MHz değerlerine baktığımda 2666MHz'de çalışıyordu. Normalde RAM'lerim 3200MHz ayarındaydı ve sorunsuzdu. Girdim BIOS'a XMP'yi tekrar ayarladım ve şu an tekrardan 3200MHz'de çalışıyor RAM'lerim. Fakat bu sefer de AMD Software üzerinde S. A. M (smartaccess Memory) devre dışı olduğunu ve kullanılamıyor yazdığını gördüm. GPU-Z ve BIOS üzerinden ReSize BAR özelliğini kontrol ettim hiçbir sorun yoktu olması gereken şeyler enable halindeydi. Sürücüyü kurarken fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçmiştim bununla alakalı olabilme ihtimali var mıdır? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Sistem: Ryzen 5 5600, RX 6650 XT, A520M A Pro

1.PNG
2.PNG

Çözüm
Hocam dün PC hocasının videosunu izlemiştim orada anlatıyordu buyurun belki çözersiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'tan ReSize BAR'ı kapattım ve tekrar açınca sorun düzeldi hocam teşekkürler.
Hocam dün PC Hocasının videosunu izlemiştim orada anlatıyordu buyrun belki çözersiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam dün PC hocasının videosunu izlemiştim orada anlatıyordu buyurun belki çözersiniz.

BIOS'tan ReSize BAR'ı kapattım ve tekrar açınca sorun düzeldi hocam teşekkürler.

Çözüm
Sağ olun hocam. Bu arada videodaki ayarları yapın belki FPS arttırır. Ben yaptım birkaç şey bayağı bir işe yaradı. Boşuna kullanmışım ben bu bilgisayarı :D

PC'yi aldığım zamana denk gelmişti o zaman yapmıştım hocam. Yararlı içerik bilgisi olmayan arkadaşlar için.

Geri
Yukarı