Çözüldü Smart Access Memory nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gapirkont

Kilopat
RX 6600 kullanıyorum. Forumda gezerken 6600 XT kullananların bu özellik hakkında konuştuklarını, açık olup olmadığının sorulduğunu vs. gördüm. Nedir bu özellik? 6600'de var mı? Açılmalı mı?

@Gapirkont 5000 serisi Ryzen, 6000 serisi Radeon RX ve 500 serisi anakart lazım. Tabii belki esnemiş olabilir gereksinimler ona bakmadım, BIOS'ta Smart Access Memory veya ReSize BAR diye bir ayar bulursan oradan açabilirsin.
Hocam bütün ayarları kurcaladım ancak ne Smart Acces Memory'i gördüm ne de ReSize BAR'ı
@Vegas hocamın attığı videonun tamamını izledim, orada gösteriyormuş nereden açıldığını. Buldum ve açtım, teşekkürler herkese.

@Gapirkont 5000 serisi Ryzen, 6000 serisi Radeon RX ve 500 serisi anakart lazım. Tabii belki esnemiş olabilir gereksinimler ona bakmadım, BIOS'ta Smart Access Memory veya ReSize BAR diye bir ayar bulursan oradan açabilirsin.
400 serisi anakartlar ile de açılıyor. Ben B450 ile kullanıyorum.

Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorunum var. Eski anakartım B450 chipsetti. İşlemcim 5600X ekran kartım RX 6500XT SMA daha önceki anakartımda aktif edince performans artıyordu. Ekran kartım PCI 4.0 daha iyi performans olduğu için yeni bir anakart aldım. Fakat şimdi SMA açık olduğu zaman hiçbir performans artmıyor. Üstelik CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda FPS inanılmaz düşük oluyor. SMA açıkken ekran kartı power kullanımı çok düşük oluyor. Örnek CS:GO'da GPU power kullanımı max 15W olurken, SMA kapalı şekilde power 50-60W seviyelerine çıkıyor ve FPS normale dönüyor. Sorun ne olabilir ? Şimdi yeni format attım. AMD driver eski sürümleri denedim fakat problem hala devam ediyor.

selam dostlar,

Anakart: b450 tomahawk max
İşlemci: Ryzen 5 5600x.
Ekran kartı: XFX swft RX 6600.
RAM: pny 16 GB 3600MHz.

bu sistemle SAM kullanabilir miyim?

selam dostlar,

Anakart: b450 tomahawk max
İşlemci: Ryzen 5 5600x.
Ekran kartı: XFX swft RX 6600.
RAM: pny 16 GB 3600MHz.

bu sistemle SAM kullanabilir miyim?
BIOS güncelleyip bakabilirsiniz, ben açılacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı