SMD kondansatör patladı

Ölçüm yapman lazım kardeşim. Gerekli voltajlar olması gereken yerlerde var mı? Bu işlere meraklıysan multimetre kullanman lazım.
Kesin olarak sorunum çözülecekse 200 TL ye alırım hocam. Tv de bu kusurlu Smd parçadan sonrasındaki kısımda hiç bir görüntü yok.

Ölçüm yapman lazım kardeşim. Gerekli voltajlar olması gereken yerlerde var mı? Bu işlere meraklıysan multimetre kullanman lazım.
Hocam bir usta bana smd kondansatir verdi verdiği kondansatorlerden birisini anlık devreye degdirdim.bir kıvılcım çıktı ve televizyonun çalışmayan kısmı ilk defa goruntu verdi bir daha degdirdim fakat bi daha kivilcim cikmadi çalışmadı bende 3 saniye boyunca degdirdim ekrandaki bütün goruntu bozuldu televizyonun fişini çektim sonra geri taktım normale döndü. Kondansator den kaynaklanıyo bence. Ama nasıl.bir smd seramik kondansato alabilirim hocam? Benim kullandığım kondansator açık renkli bir kondansatordu anlık yandı onun dışında başka kondansatirler denedim anlık daha küçük kıvılcımlar verdiler ama glruntu yok onlar da 2. Değmeden tepki vermediler.

Son düzenleme:
Kardeşim bu tip işlerle uğraşanların elinde hurda kartlar oluyor. Onlar kompenent ihtiyaçlarını oradan karşılıyorlar. Kimse kondansatör falan aramıyor yani. Görmediğim ve ölçüm yapmadığım için bir şey diyemiyorum. Sadece 1 kapasitör değişerek sorunun çözülecekse şanslısın.

Kardeşim bu tip işlerle uğraşanların elinde hurda kartlar oluyor. Onlar kompenent ihtiyaçlarını oradan karşılıyorlar. Kimse kondansatör falan aramıyor yani. Görmediğim ve ölçüm yapmadığım için bir şey diyemiyorum. Sadece 1 kapasitör değişerek sorunun çözülecekse şanslısın.

Eyvallah hocam cevabımı aldım.

Geri
Yukarı