Smok Novo 4 Mini'ye doldurulan Vozol marka likitten sonra aroma tadı gelmiyor

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba, dün akşam 1 adet Smok Novo 4 Mini aldım ve yanında Vozol marka (ne kadar orijinal bilmiyorum) likit aldım ve doldurup içtim, fakat sadece buhar çıkıyor ve aroması yok denecek kadar az. Sebebi nedir? Birine sorduğumda o cihaz salt likit ile çalışır dedi, ne yapmam gerekli? Bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_0768.jpeg
    105,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_0767.jpeg
    162,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
o cihaz salt likit ile çalışır dedi
Bu sektörde sadece acemilerin söylediği basit bir söz.

Şimdi basitçe anlatayım. Cihazların hepsi PG ve VG karışımı olan "BASE" dediğimiz likit ile sadece buhar üretir. İçerisinde nikotin girer ise "NBASE" olur. İsteğe bağlı özel olarak üretilmiş aromalardan eklersek ve bunu demlenmeye bırakırsak "E-Juice" veya "Likit" dediğimiz şeye ulaşırız. Yine isteğe bağlı özel olarak üretilmiş efektörler katarak buz, mentol ve şeker gibi notaları ekleyebiliriz.

Salt likitle normal likit arasındaki temel fark ise:
1-)Normal likitlerin içerisinde bulunan nikotin kana daha yavaş geçer.
2-)Salt likitlerin içerisinde bulunan nikotin kana daha hızlı geçer.

Doyumu hızlandırmak ve gerçekten çok az duman üreten bir setup kullanıyorsak salt likit tercih edilmeli ama sizin cihazınızda öyle bir durum yok. Uyumlu coillerden 1.2 ohm olan tercihe göre salt ile içilebilir ama 0.8 ohm olan mesh olduğu için kesinlikle düz likitte doyumu sağlar.

Aromasının olmamasına gelelim. Öncelikle kullan at POD cihazlardaki gibi buram buram aroma beklemeyin.

Kullandığınız likit hakiki çakma merdivenin en altına üretilmiş bir likit ve bu tarz likitlerde koku olur aroma olmaz. Bu tarz ürünler size zarar verir çünkü içerisindeki hammaddeler nereden geldi ve ne kadar kullanıldı bilemeyiz.

Ya çok bilindik markaları tercih edeceksiniz, ya premium likit alacaksınız ya da DIY yapacaksınız.

Kullan at POD cihazlar gibi aroma gelmemesinin sebebi aşırı fazla efektör ve aroma içermesi. Hem size hem coile zarar verdiği için tercih etmiyoruz.

Tamam teşekkürler bu cihaz için dediğiniz likiti en güvenli nerede bulabilirim? Aşırı hoşuma gidiyor fakat gerçekten kaliteli aroma bulmak zor gibi görünüyor.

Tamam teşekkürler bu cihaz için dediğiniz likiti en güvenli nerede bulabilirim? Aşırı hoşuma gidiyor fakat gerçekten kaliteli aroma bulmak zor gibi görünüyor.
İnternette meşhur bir forum var onların konularına bakabilirsiniz.

Tamam premium salt likit mi yoksa sadece premium mu idi?
Hocam siz bu cihazda düz likit kullanabilirsiniz salt zorunluluğu yok hatta düz likit kullanmak daha mantıklı o cihazda.

Premium likit normal likite göre daha çok aroma verebilir ama eksi yanları çok:
-Pahalı
-Coil ömrü düşüyor
-Efektör zararları

Tavsiyem DIY yapmanız. Golden Kimya bu işte iyi. Kullandığınız coil ohm değerine göre bir nikotin oranı seçip ister DIY kit alın ister malzemeleri tek tek alıp şişede siz yapın. Evyap olarak internette araştırırsanız milyonlarca içerik var.

Evet bende onu söylecektim, diy kit alıp bir miktar nbase koyup bekleteceğim daha ucuza geliyor Hepsiburada'da buldum, merck olması daha da kaliteli yapıyormuş diye duydum.
3mglik nikotin nbase yeterli mi?
Kutu arkasında 0.9 ohm yazıyor.
Ama yine de bir Vozol 12000 kadar yoğun aroma vermeyecektir sanırım.

Denemelik böyle bir şey alsam yeterli gelir mi? Çünkü hiç denemedim diğerleri aşırı pahalı.

Ya da dediğiniz sitede şöyle bir şeyler ekledim.

Sanırım benim cihaz içi 60/40 daha uygun.

Dosya Ekleri

• IMG_0769.jpeg
    161,9 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_0770.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
merck olması daha da kaliteli yapıyormuş diye duydum
Öyle bir şey yok.

Hepsiburada'da buldum
Oralardan 2017'de alınıyordu.

80/20 alın. Sigara içmiyorsanız nikotin eklemenize gerek yok. Neden 80/20 alın çünkü aroma PG bazlı ve karışım 70/30 civarına geliyor üstüne önümüz yaz iyice sıvılaşır ve akıtma yapar.

DIY Kit ürünler şişe ile geliyor daha doğrusu şişe içerisinde aroma geliyor. %15 aroma oranlı oluyor ki "Mix" dediğimiz aromalar için ortalama üstü diyebiliriz. Yapacağınız şey ürün gelince uç kapağı açıp şırınga ile 25.5ml NBASE eklemek ardından uç kapağı ve ana kapağı kapatıp güzelce çalkalamak.

Golden aroma konusunda güzel Mix'ler yapıyor demleme dediğimiz 14-60 günlük süreci düşünmeden içebilir ve çiğken bile tadını alabilirsiniz ama çok iyi çalkalamanız lazım. Demleme dediğimizde ürünün tamamen birbirine geçmesi ortalama 20 gün sonunda tüm notalar ortaya çıkıyor ama her gün 5 dakika çalkalarsanız ve ürünü güneş ışığından saklarsanız süreç hızlanıyor.

Size tavsiyem tek likit yapmamak. Ürün içeriği çok iyi gelse bile likit şemanızın oturma şekli var ve deneyerek geçiyor. Şeftaliyi çok severim şeftalili sade likitler tüketirim ama şeftalinin yanına bir şey girerse içemiyorum ve midem bulanıyor. Aynısı kırmızı meyveler için geçerli nar girerse içilmez oluyor ama benim için. Deneye deneye şemanız oturacak ve neyi sipariş edip edemeyeceğinize karar vereceksiniz. Tavsiyem 3 aroma 100ml NBASE almanız. Ayrıca bazı markaların PG'leri alerji yapabiliyor öksürtmek gibi genelde en az alerji göstergesi Merck'de olduğu için iyi diyorlar. Tavsiyem bütçenize uygun olanı alın, 3 aroma alın hazırlayın demleyin tüketin.

Tamam 80/20 alıyorum ve diy kit mix aromalı tercih edeceğim ASAP GRAPE olanı güzel gibi duruyor yani o tarz kullanıyordum pufflarda.

Tamam 80/20 alıyorum ve diy kit mix aromalı tercih edeceğim ASAP GRAPE olanı güzel gibi duruyor yani o tarz kullanıyordum pufflarda.
2 tane daha DIY Kit alın. Kalan NBASE'de değerlensin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…