Snapchat'ten dolandırıldım

Arkadaşları iyi forumlar. Şimdi anlatacağım konu biraz trajikomik. Bir ara tekrardan arkadaşımdan görüp Hoop uygulamasını yükledim. Bildiğiniz gibi bu uygulama ile dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışabiliyorsunuz. Uygulamayı yüklerken aklımda yurt dışından biriyle belki tanışırım da bir şekilde yakınlaşıp oraya giderimdi.

Bir gün istek kutumda yabancı birinden istek gelmişti. Bu bir kızdı ve Amerika'da yaşıyordu. Ben de kabul ettim ve konuşmaya başladık. Uzun bir süre normalce muhabbet ediyorduk. İlk tanıştığımızda fotoğraf falan istedi nasıl biri olduğumu görmek için ben de galeriden güzel iki fotoğraf attım, daha sonra bundan falan istedim bu da attı. O şekilde neredeyse her gün neredeyse konuşuyorduk tabii saat farkı olduğundan bazen mesaja 12 saat falan sonra cevap verdiğim bile oluyordu.

Bu benim Instagram'ı falan da aldı. Neredeyse 1 hafta muhabbet ettik. Bazen Amerika'ya gelme muhabbeti falan da dönüyordu. Sonra bir gün bu bir akşam bir anda yaramaz mısın gibi bir soru sordu. Oradan konu cinsel muhabbete doğru kaydı. İşte malum fotoğraflar attı sonra bu da istedi filan. Ulan sonra bir baktım bu benim attığım tüm fotoğrafları (kılıcımla da dahil olanları) bir arşiv yapmış ve bir anda bana attı. Daha sonra uzunca bir mesaj atıp eğer ona para göndermezsem bunları yayacağını ve peşimi bırakmayacağını söyledi. Anlık ufak çaplı bir şoktan sonra engelledim.

Ertesi gün İnstagram hesabımı aldığını hatırladım fakat takip atmamıştı ve takipçilerimde göremezdi. Ben de ne olur ne olmaz diye tüm hesaplarımı dondurdum. Olayın üzerinden tam bir hafta geçti ve eğer dediğini yaparsa tüm çevreme rezil oluruz. Sizce bu basit bir oltalama hilesi mi? Yoksa başıma bir şey gelir mi? Tavsiyeleriniz neler?
Hocam "hanımefendinin" Türk olup malum Güney Amerikalı mafyaların adlarına sahip ifşa sitelerine gönderme ihtimali bile var. Gerçi genelde bunlar hanımefendileri paylaşırlar ama.

Nude atmayın, sevgilinize bile atsanız telefonu hacklense ayvayı yersiniz.

Aynı olay başıma geldi yüzüm haricinde fotoğraf atmadım sahte penis fotoğraflarına yüzümü montajlayıp beni uzun süre tehdit etti ben de dalga geçtim tamamen. Arkadaşlarıma atacağından bahsetti :D atacaksan bari büyük olduğundan da bahset reklamın iyisi kötüsü olmaz dedim en son sen çıldırmışsın deyip engelledi :D

Kanka aynısını bana da yaptı. Nasıl oldu durumlar? Gönderiyor mu herkese fotolarını?

Aga gönderip SS aldı herif. Anneme babama arkadaslarima falan gondermis. Sonra para istedi benden. Adamı engelledim her yerden. Gidip annemlerin mesajlarina baktım kimse bir şey göndermemis arkadaşlara sordum bir şey geldi mi diye hesap çalındı dedim. Onlara da gelmemiş. Göz korkutuyorlar kanka yani kısaca.

Hocam "hanımefendinin" Türk olup malum Güney Amerikalı mafyaların adlarına sahip ifşa sitelerine gönderme ihtimali bile var. Gerçi genelde bunlar hanımefendileri paylaşırlar ama.

Nude atmayın, sevgilinize bile atsanız telefonu hacklense ayvayı yersiniz.
Hocam bildiğiniz siteler var mı? 😈😈

Açıklamayı okudum sadece yorumları değil, yüzünüz gözükmüyorsa kılıçınız olan fotoğraflarda sorun etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Gözüküyorsa da yayacağını sanmam o kişinin oltalama sonuçta.

Aga gönderip SS aldı herif. Anneme babama arkadaslarima falan gondermis. Sonra para istedi benden. Adamı engelledim her yerden. Gidip annemlerin mesajlarina baktım kimse bir şey göndermemis arkadaşlara sordum bir şey geldi mi diye hesap çalındı dedim. Onlara da gelmemiş. Göz korkutuyorlar kanka yani kısaca.
Anladım kanka teşekkür ederim. Bende sordum bazı arkadaşlarıma onlar da gelmedi dedi. Bir arkadaşıma sadece bildirim gitmiş. Ama geri almış mesajı bildirimi duruyor.

Aynı durumu yaşadım bugün ve dün gelişti her şey aniden beni ekledi ve yazmaya başladı o kadar profesyoneldi ki bende gencim kanım kaynıyor kandım beni inanılmaz tahrik etti ve birkaç fotoğraf attım kılıcın da fotoğrafını attım ama yüzümü atmadım neyse ki Instagram'ımı istedi ben hesabımı dondurduğum için arkadaşımınkini verdim arkadaşıma da haber verdim tamam dedi neyse aniden yine yazmaya başladı öyle bir etkisi altına aldı ki beni o an attım birkaç fotoğraf neyse ertesi gün ben fake olduğunu çaktım zaten biliyordum ama cidden sizin duygularınızla çok profesyonel oynuyorlar aniden benimle dalga geçmeye başladı arkadaşımın takipçilerini SS almış tüm takipçilere atacağım fotoğraflarını dedi, okuldan attıracağım ailene WhatsApp'dan erişeceğim magazin sayfalarına düşeceksin dedi sonra fotolarımı attı çok korktum. Ama bu işi yapmıştım katlanacaktım şantajdan önce WhatsApp hesabımı ve numaramı da istedi ama neyse ki vermedim elinde birkaç yüzümün belli olmadığı ama kılıcın ve vücudumun belli olduğu fotoğraf ve arkadaşımın Instagram hesabı var para istediğini söyledi ve durmadan dalga geçti bende arkadaşıma haber verip engelledim ne yapacağım bilmiyorum birkaç saat geçti halen bir şey olmadı ama olmayacağı anlamına gelmiyor travma oldu bu olayı yaşamış yeni eski fark etmez birileri deneyimlerini benimle paylaşabilir mi pakistanlı olduğunu da söyledi ekstra olarak bunu da söylemek istiyorum lütfen birileri benimle iletişime geçsin.

Arkadaşları iyi sosyaller. Şimdi anlatacağım konu biraz trajikomik. Bir ara tekrardan arkadaşımdan görüp hoop uygulamasını yükledim. Bildiğiniz gibi bu uygulama ile dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışabiliyorsunuz. Uygulamayı yüklerken aklımda yurt dışından biriyle belki tanışırım da bir şekilde yakınlaşıp oraya giderimdi.

Bir gün istek kutumda yabancı birinden istek gelmişti. Bu bir kızdı ve Amerika'da yaşıyordu. Ben de kabul ettim ve konuşmaya başladık. Uzun bir süre normalce muhabbet ediyorduk. İlk tanıştığımızda fotoğraf falan istedi nasıl biri olduğumu görmek için ben de galeriden güzel iki fotoğraf attım, daha sonra bundan falan istedim bu da attı. O şekilde neredeyse her gün neredeyse konuşuyorduk tabii saat farkı olduğundan bazen mesaja 12 saat falan sonra cevap verdiğim bile oluyordu.

Bu benim Instagram'ı falan da aldı. Neredeyse 1 hafta muhabbet ettik. Bazen Amerika'ya gelme muhabbeti falan da dönüyordu. Sonra bir gün bu bir akşam bir anda yaramaz mısın gibi bir soru sordu. Oradan konu cinsel muhabbete doğru kaydı. İşte malum fotoğraflar attı sonra bu da istedi filan. Ulan sonra bir baktım bu benim attığım tüm fotoğrafları (kılıcımla da dahil olanları) bir arşiv yapmış ve bir anda bana attı. Daha sonra uzunca bir mesaj atıp eğer ona para göndermezsem bunları yayacağını ve peşimi bırakmayacağını söyledi. Anlık ufak çaplı bir şoktan sonra engelledim.

Ertesi gün Instagram hesabımı aldığını hatırladım fakat takip atmamıştı ve takipçilerimde göremezdi. Ben de ne olur ne olmaz diye tüm hesaplarımı dondurdum. Olayın üzerinden tam bir hafta geçti ve eğer dediğini yaparsa tüm çevreme rezil oluruz. Sizce bu basit bir oltalama hilesi mi? Yoksa başıma bir şey gelir mi? Tavsiyeleriniz neler?

Hocam yeni bir gelişme var mı tehditlerini yerine getirdi mi aynı durumu yaşıyorum çok korkuyorum birileriyle konuşmam lazım psikolojim iyi değil.

Telegram kullanıcı adını yaz.

Bana ulaş dostum.

Telegram kullanıcı adını yaz kanka.

Bana da ulaşabilir misiniz? Görürseniz alıntılayın hesabımı söyleyeyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı