Snapchat'ten dolandırıldım

Ne diyecek. Ben taaa Türkiye'den bunu buldum birbirimize +18 fotoğraf attım şimdi de onu ifşalıyorum mu diyecek? Takmayın kafanıza.
Hocam benim fotoğraflarımı benim takipçilerime eşime dostuma atarsa sıkıntı yoksa önemli değil. Yaşadığım yer küçük yer sokağa çıkamam. Erkek arkadaşlarım neyse onlar övüp dalga geçer gülerde, Kız arkadaşlarım ve akraba ailem sıkıntı onlarda beni takip etmekte.

Ekran fotosu aldıysa büyük ihtimalle hesabını da içeriyordur.
Evet ekran fotosu almıştı hesabın bu mu diye. Fakat takip isteği atmadı ve hesabım gizli. Bu yüzden kullanıcı adı filan değişirsem tekrardan yazsa da bulamaz diye tahmin ediyorum.

Bir şey olmaz para koparma taktiği eğer bir daha size yazarsa polise gideceginizi o fotograflari kim görürse görsün umrunuzda olmayacağını söyleyin ama biraz ciddiyet göstererek eğer sen o fotografları atmasanda seni polise şantajdan şikayet edeceğim de büyük ihtimal Türkiye'den biri bence. Rahat olun. Ve kılıçınızı battal gazi gibi her yere sallamayın lütfen.

Hocam benim fotoğraflarımı benim takipçilerime eşime dostuma atarsa sıkıntı yoksa önemli değil. Yaşadığım yer küçük yer sokağa çıkamam. Erkek arkadaşlarım neyse onlar övüp dalga geçer gülerde, kız arkadaşlarım ve akraba ailem sıkıntı onlarda beni takip etmekte.

Evet ekran fotosu almıştı hesabın bu mu diye. Fakat takip isteği atmadı ve hesabım gizli. Bu yüzden kullanıcı adı filan değişirsem tekrardan yazsa da bulamaz diye tahmin ediyorum.

Hocam ben sıkıntı yok mu dedim? Snapchat uygulamasını bilmiyorum fakat Instagram'da zaten takip isteği atmamış ve takipçilerimi göremez diyorsunuz.

Bir şey olmaz para koparma taktiği eğer bir daha size yazarsa polise gideceginizi o fotograflari kim görürse görsün umrunuzda olmayacağını söyleyin ama biraz ciddiyet göstererek eğer sen o fotografları atmasanda seni polise şantajdan şikayet edeceğim de büyük ihtimal Türkiye'den biri bence. Rahat olun. Ve kılıçınızı battal gazi gibi her yere sallamayın lütfen.
Hocam türk değil Amerikalı ve engelledim bir hafta geçti.

Hocam ben sıkıntı yok mu dedim? Snapchat uygulamasını bilmiyorum fakat Instagram'da zaten takip isteği atmamış ve takipçilerimi göremez diyorsunuz.
Travma sebebi insan ister istemez tedirgin oluyor. Bazı siteler veya uygulamalar ile de gizli profileri görebiliyorsunuz. Belki aynı yöntem takipçileri görmede de işe yarıyordur. Bilmiyorum.

Arkadaşları iyi forumlar. Şimdi anlatacağım konu biraz trajikomik. Bir ara tekrardan arkadaşımdan görüp Hoop uygulamasını yükledim. Bildiğiniz gibi bu uygulama ile dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışabiliyorsunuz. Uygulamayı yüklerken aklımda yurt dışından biriyle belki tanışırım da bir şekilde yakınlaşıp oraya giderimdi.

Bir gün istek kutumda yabancı birinden istek gelmişti. Bu bir kızdı ve Amerika'da yaşıyordu. Ben de kabul ettim ve konuşmaya başladık. Uzun bir süre normalce muhabbet ediyorduk. İlk tanıştığımızda fotoğraf falan istedi nasıl biri olduğumu görmek için ben de galeriden güzel iki fotoğraf attım, daha sonra bundan falan istedim bu da attı. O şekilde neredeyse her gün neredeyse konuşuyorduk tabii saat farkı olduğundan bazen mesaja 12 saat falan sonra cevap verdiğim bile oluyordu.

Bu benim Instagram'ı falan da aldı. Neredeyse 1 hafta muhabbet ettik. Bazen Amerika'ya gelme muhabbeti falan da dönüyordu. Sonra bir gün bu bir akşam bir anda yaramaz mısın gibi bir soru sordu. Oradan konu cinsel muhabbete doğru kaydı. İşte malum fotoğraflar attı sonra bu da istedi filan. Ulan sonra bir baktım bu benim attığım tüm fotoğrafları (kılıcımla da dahil olanları) bir arşiv yapmış ve bir anda bana attı. Daha sonra uzunca bir mesaj atıp eğer ona para göndermezsem bunları yayacağını ve peşimi bırakmayacağını söyledi. Anlık ufak çaplı bir şoktan sonra engelledim.

Ertesi gün İnstagram hesabımı aldığını hatırladım fakat takip atmamıştı ve takipçilerimde göremezdi. Ben de ne olur ne olmaz diye tüm hesaplarımı dondurdum. Olayın üzerinden tam bir hafta geçti ve eğer dediğini yaparsa tüm çevreme rezil oluruz. Sizce bu basit bir oltalama hilesi mi? Yoksa başıma bir şey gelir mi? Tavsiyeleriniz neler?
Kardeşim yani sanaldan hiç doğru düzgün tanımadığın bir kıza neden cinsel fotoğraf attın anlamadım. Güvenmediğin birine böyle şeyleri yapmamalısın.

Geri
Yukarı