Snapdragon 8 Gen 1'li Realme GT 2 Pro 12.999 TL

Bu telefonun fiyatının yanlış olmadığına emin miyiz?
  • 10bit (8+2bit FRC) ekran
  • LTPO2 ekran
  • Gorilla Glass Victus ekran
  • %88 ekran-gövde oranı
  • QHD ekran
  • Snapdragon 8 Gen 1 işlemci (Biraz sorunlu diye biliyorum ama emin değilim?)
  • 8K 24 FPS ve 4K 60 FPS kamera
  • OIS kamera
  • 65W hızlı şarj
Vapor chamber soğutma yazmışlar. 8 Gen 1 ile throttle yapıyor mu bakmak lazım. Onun dışında toz/su dayanıklılığı yok (Sıçrama dayanıklılığı var). BT 5.3 yok. Wi-Fi 6E yok. UFS 4.0 yok.
Yazdığım özelliklerin çoğu amiral gemisi özellikler. Eksik olanlar da aynı şekilde. 13K fiyat için fazla iyi duruyor.

Hocam vallahi ciddiyse 15 k ya kadar önereceğimiz telefonu bulduk o ekran nedir öyle ya 13 binlik bit telefona fazla bayağı.

TSMC Üretimi 8 gen 1'lerin batarya tüketimi de Samsung olanlara göre bayağı iyiydi sanırım. F/P Anlamında çok iyi cihaz. Ne zamandır şöyle tepe işlemcili ucuz telefon görmüyorduk. Kendini Apple-Samsung sanmaya başlamadan yıllar önce Xiaomi yapıyordu böyle cihazları.
TSMC üretimi 8 Gen 1 yok, 8+ Gen 1 modeli var. Güç tüketimi bakımından aralarında muazzam bir fark var ama bu telefon 12,999 TL, 8 Gen 1 dediğimiz işlemci 6.1" Vapor Chambersiz kasada + grafik işlemci kısıtlamasına sahip arayüzle bile 4x GPU'lu A14 ile rekabet ediyor. (adam akilli arayuz ve kasada A15 ile çok rahat rekabet edebilir)

TSMC üretimi 8 Gen 1 yok, 8+ Gen 1 modeli var. Güç tüketimi bakımından aralarında muazzam bir fark var ama bu telefon 12,999 TL, 8 Gen 1 dediğimiz işlemci 6.1" Vapor Chambersiz kasada + grafik işlemci kısıtlamasına sahip arayüzle bile 4x GPU'lu A14 ile rekabet ediyor. (adam akilli arayuz ve kasada A15 ile çok rahat rekabet edebilir)
Bundaki işlemci çok ısınan bir model değil mi hocam peki?

Evet throttle yiyor, GT Pro 2'de ki buhar odası (vapor chamber) throttle'ı engellemek için tek başına yeterli değil ancak throttle'lı hâli bile o fiyat bandinda ki telefonlardan daha performanslı çalışıyor. :) Ek olarak Mate 50 Pro'nun sensörü var.

Konu dışı soru:
Xiaomi 11T (Dim1200) vapor chamber var. Throttle yapıyor mu?

Güzel telefon duruyor. Eğer yeni ise bir bakmak lazım herhangi bir sorunu var mı diye.

Bayağı test inceledim, Thermal Throttle ile ilgili bir şey göremedim. GEN 1 ısınıyor biliyorum ama bu telefonda sıcaklıklar gayet iyi gibi. Elinde veri olan atabilir mi?

s21 fe aldık tanıdığıma kamerası için, sizce iade edip buna geçilmeli mi?
Detaylı kıyaslara bakınca S22'den bir tık iyi gibi duruyor telefon performans ve özellik açısından. Ama kamera anlamında S22 çok daha iyi göründü bana, kamerası biraz orta seviye kalmış gibi.

Detaylı kıyaslara bakınca S22'den bir tık iyi gibi duruyor telefon performans ve özellik açısından. Ama kamera anlamında S22 çok daha iyi göründü bana, kamerası biraz orta seviye kalmış gibi.
yani dün tüm gece baktım şansa akşam aldırdığımda gördüm gt2 pro'yu, kamera için aldığından pişman olmaya gerek yok herhalde sağ olun hocam

yani dün tüm gece baktım şansa akşam aldırdığımda gördüm gt2 pro'yu, kamera için aldığından pişman olmaya gerek yok herhalde sağ olun hocam
Hocam testlere bakarak tahmini söylüyorum tabi, elimde değil sonuçta deneyemedim. Ama kamera anlamında Samsung daha iyi iş çıkarıyor gibi.

Neyse anneme aldım bir tane onun yerine hahaha. Alanlara hayırlı olsun. Kulaklık hediyesi şeysi var Vatan'da şu an o da fena değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı