Snapdragon 8 gen 2 vs Exynos 2400

8 Gen 2'ye nazaran daha güçlü bir işlemci olması kötü termal yönetimine sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Exynos dilediği kadar güçlü olsun ısındığı zaman performansı düşürünce hiçbir anlamı kalmıyor güç farkının. Evet Snapdragon kullananlar öve öve bitiremez çünkü sürdürülebilir performansı var. Her şey Ray Tracing değil.
Verimlilik olarak iyi diye bir cümle kurmadım. Exynos 2400 stabilite olarak da fazla kötü bir işlemci değil. Ortalama bir stabilitesi var yeterli. Bu arada ısındığı zaman performansını düşürünce derken ne demek istedin? Isınınca performansı düşmeyen işlemci varsa söylersen iyi olur bana da lazım. Ki bahsettiğimiz cihazlar Samsung. Samsung ısındığında diğer markalara göre daha fazla throttle yiyor. Benim demek istediğim Gen 2 ortalama 3-4 dakikalık daha iyi pil performansını saymazsak Exynos 2400'e göre daha kötü ve bunu reddeden birisi de mantıksız yorum yapıyordur. Diyorsa ki Gen 2 yine de daha iyi kanıtlasın. Var ya S23 daha iyi S24'ten diyen kişiler. Gen 3 daha iyi diyorsa bir lafım yok ancak Türkiye'de Gen 3 kullanan bir Samsung cihaz bildiğin üzere şu anlık yok.

Verimlilik olarak iyi diye bir cümle kurmadım. Exynos 2400 stabilite olarak da fazla kötü bir işlemci değil. Ortalama bir stabilitesi var yeterli. Bu arada ısındığı zaman performansını düşürünce derken ne demek istedin? Isınınca performansı düşmeyen işlemci varsa söylersen iyi olur bana da lazım. Ki bahsettiğimiz cihazlar Samsung. Samsung ısındığında diğer markalara göre daha fazla throttle yiyor. Benim demek istediğim Gen 2 ortalama 3-4 dakikalık daha iyi pil performansını saymazsak Exynos 2400'e göre daha kötü ve bunu reddeden birisi de mantıksız yorum yapıyordur. Diyorsa ki Gen 2 yine de daha iyi kanıtlasın. Var ya S23 daha iyi S24'ten diyen kişiler. Kanıtlarıyla atsın. Gen 3 daha iyi diyorsa bir lafım yok ancak Türkiyede Gen 3 kullanan bir Samsung cihaz bildiğin üzere şu anlık yok.
Verimlilik hakkında cümle kur veya kurma mobil platformlarda kullanılan işlemcilerde verimlilik en önemli şeydir. Aşağıdaki kanıt niteliğindeki görselde göreceğin üzere GOS (Game Optimization Service) açık ya da kapalı farketmeksizin 8 Gen 2'nin Exynos 2400'e nazaran verimlilik konusunda daha iyi olduğunu görebilirsin. Kanıt yetersiz gelirse seni kırmayacağım. 8 Gen 2 güç tüketimi ve performans sürekliliği konusunda Exynos 2400'den daha iyi. Bu da demek oluyor ki Exynos daha hızlı ısınıyor, daha hızlı kısıtlanıyor. Ayrıca, son cümlene gelecek olursam Türkiye'de 8 Gen 3 kullanan bir cihaz var ismi de Galaxy S24 Ultra. Bilgi sahibi olup yorum yapalım bir dahaki sefere.

Ekran görüntüsü 2024-05-23 184039.png

Verimlilik hakkında cümle kur veya kurma mobil platformlarda kullanılan işlemcilerde verimlilik en önemli şeydir. Aşağıdaki kanıt niteliğindeki görselde göreceğin üzere GOS (Game Optimization Service) açık ya da kapalı farketmeksizin 8 Gen 2'nin Exynos 2400'e nazaran verimlilik konusunda daha iyi olduğunu görebilirsin. Kanıt yetersiz gelirse seni kırmayacağım. 8 Gen 2 güç tüketimi ve performans sürekliliği konusunda Exynos 2400'den daha iyi. Bu da demek oluyor ki Exynos daha hızlı ısınıyor, daha hızlı kısıtlanıyor. Ayrıca, son cümlene gelecek olursam Türkiye'de 8 Gen 3 kullanan bir cihaz var ismi de Galaxy S24 Ultra. Bilgi sahibi olup yorum yapalım bir dahaki sefere.

Eki Görüntüle 2202832
Peki normal kullanimda neden arada 3 dakika fark var? Herhalde sen de S23 daha iyi tayfasindansin. Stabiliti konusunda ise zaten Gen 2 yine daha iyi ancak arada ciddi bir fark da yok. Cumlemi yanlis kurmusum orasi ayri. Ultrayi sayma duz model ya da plus modelin Gen 3 secenegi yok yurt disindan da getirmiyorsan alamayacaksin. Gen 2 daha iyi diyorsan da kusura bakma komik bir yorum kuruyorsun. Gen 3 daha iyi dersin tamam da bi' zahmet Gen 2 daha iyi seklinde cumle kuran komik tayfayi savunma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki normal kullanimda neden arada 3 dakika fark var? Herhalde sen de S23 daha iyi tayfasindansin. Stabiliti konusunda ise zaten Gen 2 yine daha iyi ancak arada ciddi bir fark da yok. Cumlemi yanlis kurmusum orasi ayri. Ultrayi sayma duz model ya da plus modelin Gen 3 secenegi yok yurt disindan da getirmiyorsan alamayacaksin. Gen 2 daha iyi diyorsan da kusura bakma komik bir yorum kuruyorsun. Gen 3 daha iyi dersin tamam da bi' zahmet Gen 2 daha iyi seklinde cumle kuran komik tayfayi savunma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediklerin ile çelişiyorsun. Ben başında Exynos 2400 çöp demedim ki zaten? Tercih edecek olursam da S24 tercih ederdim dedim ama gerçekleri görmezden gelemezsin. Ayrıca videodaki ısı değerlerine dikkat edersen 8 Gen 2 genellikle daha az ısıda seyrediyor.

Son bir şey daha eklemek gerek. S24'teki Vapor Chamber yani soğutma ünitesi S23'teki Vapor Chamber'a göre 1.5 kat daha büyük. Buna rağmen.. :)

Dediklerin ile çelişiyorsun. Ben başında Exynos 2400 çöp demedim ki zaten? Tercih edecek olursam da S24 tercih ederdim dedim ama gerçekleri görmezden gelemezsin. Ayrıca videodaki ısı değerlerine dikkat edersen 8 Gen 2 genellikle daha az ısıda seyrediyor.

Son bir şey daha eklemek gerek. S24'teki Vapor Chamber yani soğutma ünitesi S23'teki Vapor Chamber'a göre 1.5 kat daha büyük. Buna rağmen.. :)
Cop dedin diye bir cumle kurmadım. Cop diyenler var onlara karsi da dediklerim var. Bu arada Gen 2 isinma konusunda iyi diye de bir cumle kurmadım belirtmek isterim. Gen 2 verimlilikte biraz daha iyi ama S23 almayi gerektirecek gibi de bir durum yok. S23 yakin zamanda 6000 TL daha ucuzdu ancak su an aralarinda sadece 3000 TL fark var. Buna rağmen S23 daha iyi deniliyorsa sacmalik. Anlatabildim mi? Exynos 2400 Gen 3'e gore daha kotu ancak Gen 2'ye gore ise 3 dakikalık farki saymazsak ki bence kimse saymaz daha onde. Demek istediklerim bu sekilde.

Cop dedin diye bir cumle kurmadım. Cop diyenler var onlara karsi da dediklerim var. Bu arada Gen 2 isinma konusunda iyi diye de bir cumle kurmadım belirtmek isterim. Gen 2 verimlilikte biraz daha iyi ama S23 almayi gerektirecek gibi de bir durum yok. S23 yakin zamanda 6000 TL daha ucuzdu ancak su an aralarinda sadece 3000 TL fark var. Buna rağmen S23 daha iyi deniliyorsa sacmalik. Anlatabildim mi? Exynos 2400 Gen 3'e gore daha kotu ancak Gen 2'ye gore ise 3 dakikalık farki saymazsak ki bence kimse saymaz daha onde. Demek istediklerim bu sekilde.
Hocam S24 de kumlu ekran sorunu var mi? Yoksa sadece plus ve ultra modelinde mi boyle?

Yeni konular

Geri
Yukarı