Snerj HE-6 Intel Core 5 12400F sistem alınır mı?

Bütçe
25000

HeroEdip

Kilopat
Daha fazla  
Beni uzun yıllar götürecek bir bilgisayar arıyorum oyun, kod ve tasarım için sizce bu alınır mı? Ayrıca sonradan RAM yükseltme gibi bir ihtiyacım olabilir anakart buna uygun mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Sinerji HE-6 Intel Core i5 12400F 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RX6700XT [Oyun Bilgisayarı], G-HS-133.pdf
    142,5 KB · Görüntüleme: 151
Anakart giriş seviyesi ve iki tane RAM slotu var. Bu nedenle upgrade yapman biraz zor olacaktır. Grafik tasarım vb. işler için Nvidia ekran kartından daha çok randıman alırsın. Ayrı ayrı toplaman mümkünse şöyle bir şey önerebilirim:
Toplam: 26.519₺
SSD'yi en üst segment koydum. Dilersen daha ucuza şu da işini görecektir:
600W PSU şimdilik yetecektir ama ileride üst segment ekran kartı takarım diyorsan aynı PSU'nun 720W olanını seçebilirsin.

2X:
25400tl tutuyor bu sistem.

Anakart giriş seviyesi ve iki tane RAM slotu var. Bu nedenle upgrade yapman biraz zor olacaktır. Grafik tasarım vb. işler için Nvidia ekran kartından daha çok randıman alırsın. Ayrı ayrı toplaman mümkünse şöyle bir şey önerebilirim:
Toplam: 26.519₺
SSD'yi en üst segment koydum. Dilersen daha ucuza şu da işini görecektir:
600W PSU şimdilik yetecektir ama ileride üst segment ekran kartı takarım diyorsan aynı PSU'nun 720W olanını seçebilirsin.
İşlemciyi 5600x seçsem ssd de Pny seçsem aradaki farkla bir soğutucu alabilir miyim? Ya da sıvı soğutucu ihtiyacım olur mu ? AMD işlemcilerde ısınma sorunu olduğu söyleniyor ? Yardımcı olur musun?

İşlemciyi 5600x seçsem ssd de Pny seçsem aradaki farkla bir soğutucu alabilir miyim? Ya da sıvı soğutucu ihtiyacım olur mu ? AMD işlemcilerde ısınma sorunu olduğu söyleniyor ? Yardımcı olur musun?
Sıvı soğutucuya gerek yok. Şunlara bakabilirsin:

Sıvı soğutucuya gerek yok. Şunlara bakabilirsin:
Son bir soru bu sisteme gidecek bir de monitör önerebilir misin ? 🙏 3k- 4k arası

Geri
Yukarı