Snopy SN-03P mikrofon arka plandaki gürültüyü alıyor

Bellassamdir

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar sosyal ailesi.

Bundan 4 gün önce, hem uzaktan eğitim derslerimde hem de küçük video projelerimde kullanmak amacıyla, internet üzerinden Snopy SN-03P modelli mikrofonu sipariş ettim. Mikrofonun kurulumunu yaptım ve HP Pavilion 17-AB304NT modelli dizüstü bilgisayarımda test ettim. Sesimin normal iletildiğini gördüm lakin arka planda sürekli gelen bir gürültü fark ettim. Ardından, belki sıkıntı dizüstü bilgisayardadır diye düşünüp, akıllı telefonumda ve eski masaüstü bilgisayarımda test ettim. Masaüstü bilgisayarımda gürültü daha da arttı ama akıllı telefonumda bilgisayarlar ile kıyaslandığında daha az gürültü geldi. Merak ettiğim konu ise, kayıtların arka planındaki bu gürültü acaba mikrofon kaynaklı bir sıkıntı mı, yoksa bilgisayarlardaki onboard ses kartları mikrofonu yeterince iyi besleyemiyor mu?

HP Pavilion 17-AB304NT

hp_sound_driver_ss.png

hp_mic_vol_ss.jpg

hp_mic_adv_ss.jpg

hp_mic_enhance_ss.jpg

HP Dizüstü Bilgisayar Ses Kaydı

masaüstü bilgisayar.

gigabye_realtek_mic.jpg

gigabyte_adv.jpg

gigabyte_driver.jpg

gigabyte_enhance.jpg

gigabyte_micvol.jpg

Masaüstü Bilgisayar Ses Kaydı

SONY Xperia XZ Ses Kaydı

Bilgisayarların özellikleri imzamda mevcut.

Sizin de fark edeceğiniz üzere, Xperia XZ ile aldığım kayıt, diğerlerine göre çok daha temiz. Belki ses kayıt seviyesi çok yüksektir diye daha düşük değerlerde de denemeler yaptım ama sonuç değişmedi. Ses kayıtlarını Audacity programı ile aldım, farklı olarak Windows'un stok ses kaydedicisi ve OBS Studio'da da kayıt aldım. Gürültü önleyiciyi açmama rağmen sonuç değişmedi. Bunun sebebi onboard ses kartlarının bu mikrofona yetersiz gelmesi mi? Yoksa sorun mikrofonda mı? Eğer sorun mikrofonda ise fazla zaman geçmeden iade etmeyi düşünebilirim. Aydınlatırsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı