Snowman M.200 İnceleme

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. Merak edilen Snowman M.200 soğutucusunu satın almıştım, bugün elime ulaştı.
N11'den PeraElektroMarket satıcısından aldım. Kargo dahil 70 lira ödedim. Hızlı kargoladılar, paketleme de güzeldi.
Kutu ve içeriği aşağıda.

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.04 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.04.jpeg

Termal macunun normalde 12 saat dinlenmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Dinlendirmedim, hiç ayar yapmadan, fan 2000 RPM'de (sesli evet ancak çok olduğunu düşünmüyorum) sıcaklık değerleri:

Snowman.png

Bazı görüntüler:

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.03.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.04 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-19 at 16.57.03 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600. CPB kapalı halde.
Kutu içinden çıkan termal macunu kullandım. Soğutucu güzel bence, tam fiyat performans ürünü.
Stock sogutucu ile yük altindaki sıcaklıklarıniz neydi?
Teşekkürler inceleme için.
@Paytak Penguen İnceleme için teşekkürler. @deactivatedfemo Arkadaşın işlemcisi Ryzen 2600. Ben de yakın zamanda T6 Ultra alacaktım. Bu da çok güzel.

Benim de almayi planladigim sogutucuydu T6 ama şuanlik düsünmüyorum. Alırsanız sıcaklık farklarini paylaşır mısınız?

@Paytak Penguen ses seviyesi ne dereceydi acaba, rahatsiz eder mi uzun kullanımda?

Stock sogutucu ile yük altindaki sıcaklıklarıniz neydi?
Teşekkürler inceleme için.

Benim de almayi planladigim sogutucuydu T6 ama şuanlik düsünmüyorum. Alırsanız sıcaklık farklarini paylaşır mısınız?

@Paytak Penguen ses seviyesi ne dereceydi acaba, rahatsiz eder mi uzun kullanımda?
Stok soğutucuyu sattım. Zaten olsa da bunu takması ciddi manada zor, uğraşmazdım sanıyorum.
Stok soğutucu Prime95 sıcaklıklarım muhtemelen 80+'dı, hatırlamıyorum. Bu maksimum gücünde (ben BIOS üzerinden fan hızı ayarlayabiliyorum ama takınca direkt maksimuma geldi) yukarıdaki sıcaklıkları aldı. Açıkcası çok ses çıkarmıyordu. Kulaklıkla farketmezsiniz sanırım.
Kasanızı belirtebilir misiniz? Bir de oyun testi yapma şansınız var mıdır stok soğutucu ile karşılaştırarak.
Stok soğutucu ile arkadaşlardan deneme istedim bende olmadığı için ancak kimse yardımcı olmadı...
Ama soğutucu fiyatına göre gerçekten güzel. Fazla bir şey beklememek lazım zaten.
Kasa MSI Vampiric 010M, 3 fan var taktıklarımla beraber.
Hmm CPB kapalı diyorsun. Stok soğutucuyla kaç oluyordu ki en fazla?
Prime95'de bu sonuçlar. Fan maksimum hızında. Maksimum 62 derece gayet iyi bir sıcaklık. Artık açtım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı