Snowman M200 nasıl sökülür?

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar fanı takarken deneme amaçlı termal macun sürmedim kasam küçüktü olacak mı diye oldu fakat geri nasıl sökmek gerekli? Tırnağı geri çıkartmak gerekiyor da çıkmıyor, elim bayağı acıdı. Siyah tırnaklardan çekersem kırılır filan, macun kullanmasam sorun olur mu?

Takarken 1-2 saat boyunca elimin ezildiği, parmağımın acıyla kıvrandığı o fan. Takması zor ama çıkması kolay. Bakırların havayla çok temas etmemesi gerek, termal macun kullanırsan takarken kayabilir. Ben ilk önce sağ tarafını yatırıp kilidi takmıştım, sonra sol kısmı güçle ittirerek sert bir hamleyle takmıştım. Çıkartırken, ilk önce bir kısmını çıkart, bu fan biraz garip olduğu için diğer kısım çıkmakta zorluk çektirebilir. Bunun için fanı olabildiğince yatırıp kilidi kaldırmaya çalış.

Son düzenleme:
Takarken 1-2 saat boyunca elimin ezildiği, parmağımın acıyla kıvrandığı o fan. Takması zor ama çıkması kolay. Bakırların havayla çok temas etmemesi gerek, termal macun kullanırsan takarken kayabilir. Ben ilk önce sağ tarafını yatırıp kilidi takmıştım, sonra sol kısmı güçle ittirerek sert bir hamleyle takmıştım. Çıkartırken, ilk önce bir kısmını çıkart, bu fan biraz garip olduğu için diğer kısım çıkmakta zorluk verebilir. Bunun için fanı olabildiğince yatırıp kilidi kaldırmaya çalış.

Hocam tek kısmı işte çıkaramıyorum nasıl çıkarırım tek kısmı basıyorum o el mandalı gibi olan kısmı çıkmıyor. Ellerimin her yeri yarıldı kanadı çok zor taktım macun sürmesem sorun olur mu zaten stok fan ile bile 63 derece geçmedi.

Hocam tek kısmı işte çıkaramıyorum nasıl çıkarırım tek kısmı basıyorum o el mandalı gibi olan kısmı çıkmıyor. Ellerimin her yeri yarıldı kanadı çok zor taktım macun sürmesem sorun olur mu zaten stok fan ile bile 63 derece geçmedi.
O zaman sürmesen sorun olmayabilir. Ama uzun vadeli düşünüyorsan sürmeni öneririm. Bir kilidi çıkarttığında fan çapraz bir biçimde kalıyor. Olabildiğince yatır, hiç bir donanıma zarar vermeden. Ana kartın yüzeyine temas edecek kadar yapabiliyorsan yap, sonra elini alta atıp kilidi çıkartmayı dene. Bir de mümkünse fotoğraf atabilir misin?

O zaman sürmesen sorun olmayabilir. Ama uzun vadeli düşünüyorsan sürmeni öneririm. Bir kilidi çıkarttığında fan çapraz bir biçimde kalıyor. Olabildiğince yatır, hiçbir donanıma zarar vermeden. Anakartın yüzeyine temas edecek kadar yapabiliyorsan yap, sonra elini alta atıp kilidi çıkartmayı dene. Bir de mümkünse fotoğraf atabilir misin?

Hocam yeni oyuna girdim oyunda yükte 40 dakika oynadım 54 derece oldu. Ellerim çok acıdı gerçekten soğutma bloğu filan ellerimi kesti yarıklar oluşturdu basmaktan şu an çıkarmıyorum 53 55 derece geçmedi oyunda boşta 40 derece.

Dosya Ekleri

• IMG-20221213-WA0020.jpeg
    IMG-20221213-WA0020.jpeg
    81,1 KB · Görüntüleme: 29
Hocam yeni oyuna girdim oyunda yükte 40 dakika oynadım 54 derece oldu. Ellerim çok acıdı gerçekten soğutma bloğu filan ellerimi kesti yarıklar oluşturdu basmaktan şu an çıkarmıyorum 53 55 derece geçmedi oyunda boşta 40 derece.
Ekran kartın alttan bir tık engel olabilir, ekran kartını söküp, psu tarafında kalan kilidi çıkart. Ardından olabildiğince yatır, sonra altta kalan kilidi çıkartmayı dene istersen.

Ekran kartın alttan bir tık engel olabilir, ekran kartını söküp, PSU tarafında kalan kilidi çıkart. Ardından olabildiğince yatır, sonra altta kalan kilidi çıkartmayı dene istersen.

Hocam elim güç kaynağı ve altındaki soğutma bloğuna çarpıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20221213-WA0015.jpeg
    IMG-20221213-WA0015.jpeg
    105,8 KB · Görüntüleme: 25
Oraya ince bir şeyler ile basmayı deneyebilirsin, bu fan küçük kasalarda gerçekten zorlayıcı oluyor. Benimki de böyle olmuştu.

Hocam bugün gerçekten o fanı sökebileceğimi sanmıyorum 1.5 saat takmaya uğraştım ellerim yara oldu yanıtlarınız için çok teşekkür ederim ellerim geçince sizin dediğiniz gibi sökeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı