Çözüldü Snowman T5 LED kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ıOğuz

Decapat
Merhaba. Snowman T5 kule tipi soğutucu kullanıyorum. Ürünün üst kısmında bulunan SATA bağlantılı bir kısmı var değişmeyen renklerde yanıyor. Bunu bağlamadığım takdirde sorun yok. Fanlar ise sürekli RGB yanıyor, renkler değişiyor ancak kontrol edilemiyor. Ben bu fanların LED'lerini nasıl iptal ederim? Kasamda 10 çeşit renkten kurtulmam gerek. Yardım için teşekkürler.

Ürün;

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fanların ekstra güç bağlantısı yok değil mi? 4 pin fan bağlantısı üzerinden LED'leri yakıyor ve fanı çalıştırıyor. Eğer böyleyse fanların led bağlantısı olan kabloyu kesebilirsin ya da lehim makinesi varsa lehimden kabloyu ayırabilirsin.
Fanların ekstra güç bağlantısı yok değil mi? 4 pin fan bağlantısı üzerinden LED'leri yakıyor ve fanı çalıştırıyor. Eğer böyleyse fanların led bağlantısı olan kabloyu kesebilirsin ya da lehim makinesi varsa lehimden kabloyu ayırabilirsin.

Çözüm
Ekstra bağlantı yok, direk cpu bağlantısı 4 pin. Bu dediğinizi yaparsam herhangi bir sorun yaşar mıyım peki fanlarda?
Yaşamayacağının garantisini veremem, sorumluluk sana ait. Daha farklı bir Snowman soğutucunun fanındaki kabloları takip ederek ışıklandırmaya giden kabloyu lehimden ayırarak rainbow efektini bu şekilde söndürmüştüm.

hocam merhaba çözüldü denmiş ama nasıl bir işlem yaptın aynı sorun bendede var

hocam merhaba çözüldü denmiş ama nasıl bir işlem yaptın aynı sorun bendede var

Çok oldu yapalı ama kabloyu kesip, deneyerek ışıksız sorunsuz çalışana kadar kabloları birleştirmiştim.
hocam tam olarak anlamadım. 4 pin kablosu var. 4 tek tek kesip mi denediniz. yoksa 2 farklı kabloyu kesip farklı uçlara mı bağladınız. keserken fan veya anakarta zarar verdi mi.

ben 4 kabloyuda tek tek kesip sadece ışığın kapanıp kapanmayacağını denedim.
1. kabloda en düşük devirde çalışmaya devam etti.
2. kabloda en yüksek devirde çalışmaya devam etti.
3. kabloda hiç bir tepkime alamadım.
4. kabloda hem ışık kapandı hemde fan dönmeyi durdurdu.

tekrar hepsini bağladım. ama çapraz bağlama denemedim bir yeri yakmamak adına.

Son düzenleme:
hocam tam olarak anlamadım. 4 pin kablosu var. 4 tek tek kesip mi denediniz. yoksa 2 farklı kabloyu kesip farklı uçlara mı bağladınız. keserken fan veya anakarta zarar verdi mi.

ben 4 kabloyuda tek tek kesip sadece ışığın kapanıp kapanmayacağını denedim.
1. kabloda en düşük devirde çalışmaya devam etti.
2. kabloda en yüksek devirde çalışmaya devam etti.
3. kabloda hiç bir tepkime alamadım.
4. kabloda hem ışık kapandı hemde fan dönmeyi durdurdu.

tekrar hepsini bağladım. ama çapraz bağlama denemedim bir yeri yakmamak adına.
Hocam inan hatırlamıyorum nasıl olduğunu malum eski bir konu. Ama rgbsiz çalışmaya devam etmişti. Kabloları komple kesip tek tek birleştirmeye başladım bir süre sonra performans ok, rgbsiz modda devam etmişti yani. Yine de ses sorunundan dolayı farklı bir soğutucuya geçtim sonrasında. Heralde full rpm dönüş yapıyordu. Üzgünüm, net hatırlayamadım.

İlave: çapraz bağlantı deneme zaten sakata gelme boş yere.

Geri
Yukarı