Snowman X105 i7 10700'e yeterli mi?

En iyisi azıcık bütçe artırıp bunu alın.
OC yaparsanız yetersiz kalabilir ama yapmazsanız zaten yazpmayacağım demişsiniz yeter o zaman.

95W TDP'ye sahip M105 yeterli serinlikte çalıştırmaz. Alttakini alabilirsiniz fakat bütçeyi arttırıp önerilen ID-COOLING soğutucuyu almanızı tavsiye ederim. İçerisinden yeterince yüksek performans veren termal macun çıkıyor. Snowman markasının hiçbir ürününde iyi bir termal macun çıkmıyor. ID-COOLING'ten çıkan termal macunun muadilini almaya kalksanız zaten en az 50 lira cebinizden çıkacaktır bütçe arttırıp bunu almanızda fayda var görüntüsü de gayet iyidir. Malzeme kalitesi ve işçiliği oldukça iyi.

Son düzenleme:
Bu attığınız soğutucular yetersiz. @Salih_Emre'ın paylaştığı model stok olarak yetebilir.
Snowman X6 yeterli gelir. 6 adet bakır ısı borusu mevcut 600 gram ağırlığa sahip sadece fanlar 90mm olması lazım bu da biraz sesli çalışır o kadar onun haricinde gayet yeterli gelecektir.

Snowman X6 yeterli gelir. 6 adet bakır ısı borusu mevcut 600 gram ağırlığa sahip sadece fanlar 90mm olması lazım bu da biraz sesli çalışır o kadar onun haricinde gayet yeterli gelecektir.

Bakır boruların sayısı değil kalınlığı önemli. Bahsi geçen işlemci 10700KF, senin benim işlemcimiz ile bir değil.

Bakır boruların sayısı değil kalınlığı önemli. Bahsi geçen işlemci 10700KF, senin benim işlemcimiz ile bir değil.
Ağırlığı 600 gram dedim zaten. Isı boruların kalınlığı ise genelde 6mm kalınlığa sahip oluyor. Zaten işlemciye temas eden yüzeyin tamamı ısı borusu olacaktır buna şüphe etmeyin. Ben direkt R7 2700 kullanarak başlamadım. Öncesinde 7870K ve FX-8350'yi Thermaltake Nic F3 ile kullandım. FX-8350'yi 4.6 GHz'e sorunsuz O.C. yaptım. Hava sirkülasyonu yeterli gelmeyince işlemci throttle yapmaya başladı kasaya fan takviyesi yapınca bu sorun da ortadan kalkmıştı. Kaldı ki şu anda kullandığım R7 2700'ü de stok halde kullanmıyorum. 1.280V 4.0 GHz ile R23 Cinebench testinde 130-140W'a kadar güç tüketimine çıkıyor kullandığım Snowman T6 soğutucu üstesinden geliyor. Snowman X6 ile de aralarında ağırlık olarak pek de bir fark yok. Dediğim gibi sadece fan çapı düşük olduğundan daha sesli çalışacaktır o kadar.

Zaten genelde ısı borusu 4 tane olduktan sonra alüminyum yaprak sayısı önem kazanıyor 4 ısı borusu yeterli miktarda ısı iletimi sağlamış oluyor. 4 ısı borusundan sonra ağırlığı önem kazanıyor. Thermaltake Nic F3 dediğim soğutucuda 3 adet 6 mm bakır ısı borusu mevcuttu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı