SNR değeri kaç olmalı?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri, Keenetic modem kullanmaya başladım ve yeni kurulum yaptığımda SNR margin değerleri otomatikteydi. ISS'nin ayarladığı 8.7 ve 8.2 idi. Ayarlardan SNR'ı 8'e ayarladım. Hızım önceden yani SNR 8.7 iken 35-36'ları buluyordu. 8'e aldığımda ise 33-34'leri görmeye başladı. Şu anda otomatiğe tekrar aldım ve SS bırakıyorum aşağıya. Hangi değerleri yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

B5E916F3-9E73-4D47-A901-B06567BBF5BD.jpeg

SNR margin değerleriniz sınırda gözüküyor azaltmanızı tavsiye etmem aksine yükseltmeniz bağlantınızın stabilitesini arttıracaktır.
Herhangi bir kopma yaşamıyorsanız bu değerlerde şimdilik kalsın ileride arttırırsınız.
Yani şu anda otomatikte. 8’e tekrar alsam sıkıntı olur mu? 4 saat boyunca 8’de kullandım.

Merhaba forum üyeleri, Keenetic modem kullanmaya başladım ve yeni kurulum yaptığımda SNR margin değerleri otomatikteydi. ISS'nin ayarladığı 8.7 ve 8.2 idi. Ayarlardan SNR'ı 8'e ayarladım. Hızım önceden yani SNR 8.7 iken 35-36'ları buluyordu. 8'e aldığımda ise 33-34'leri görmeye başladı. Şu anda otomatiğe tekrar aldım ve SS bırakıyorum aşağıya. Hangi değerleri yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1632064

Siz o modemlerde SNR yi düşürerek stabilite sağlayabilirsiniz ama yükseltemezsiniz.
SNR değeriniz epey kötü.
Bu durumda altyapınız ile ilgili.
Otomatikte kalsın.

Yani şu anda otomatikte. 8'e tekrar alsam sıkıntı olur mu? 4 saat boyunca 8'de kullandım.

Tavsiye etmem çünkü SNR değerleriniz iyi değil 8'e alsanızda faydası olmayacak size aksine zararı olur.
SNR düşerse atanabilir hızlarınız artar SNR artarsa atanabilir hızlarınız düşer bağlantı stabilitesi artar.

Ve ISS bu değerlere pek bir şey yapamaz önceki modeminizdede aynı değerleri almıyor muydunuz.

SNR margin 8 altına düştüğü zaman kopmalar olasıdır ama iç tesisatınız güzel olabilir SNR 6 bile olsa kopma olmayabilir denemek lazım ancak dediğim gibi ben otomatikte bırakırdım.

Modemde otomatikte kalsın ISS'den altyapı iyileştirme isteyebilirsiniz.
Tamam, teşekkür ederim. İyi geceler.

Tavsiye etmem çünkü SNR değerleriniz iyi değil 8'e alsanızda faydası olmayacak size aksine zararı olur.
SNR düşerse atanabilir hızlarınız artar SNR artarsa atanabilir hızlarınız düşer bağlantı stabilitesi artar.

Ve ISS bu değerlere pek bir şey yapamaz önceki modeminizdede aynı değerleri almıyor muydunuz.
Dediğim gibi önceki modemin kurulumunu ISS yapmıştı ve download margin’i 8.2 , upload’ı ise 8.7 yapmış. Alabileceğim maksimum hız 38 Mbps idi. 35-36 alıyordum. SNR’ı 8’e çekince 33-34 arası gidip geliyor. Şu anda ise Wi-fi bağlantısından denediğim için iyice düşük değerler alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı