SNR değerleri ve VDSL

Arsenik

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar şu anda 16 Mbit Türk Telekom paketlerinden birini kullanıyorum genellikle indirme yaparken de 1500-1600 Kbps'de indiriyorum ancak internet hızı yeterli gelmiyor.

Bu yüzden VDSL 75 Mbit'e geçmeyi düşünüyorum ancak bağlantılarımda kopma olur mu?
Şu zamana kadar sadece internetim 1-2 kez koptu.
Aşağıda değerlerimi SS olarak yükledim umarım gözüküyordur.

Dosya Ekleri

• s1.png
    s1.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 67
Merhaba arkadaşlar şu anda 16 Mbit Türk Telekom paketlerinden birini kullanıyorum genellikle indirme yaparken de 1500-1600 Kbps'de indiriyorum ancak internet hızı yeterli gelmiyor.

Bu yüzden VDSL 75 Mbit'e geçmeyi düşünüyorum ancak bağlantılarımda kopma olur mu?
ADSL değerlerine bakarak VDSL hat değerlerini tahmin edemeyiz. VDSL'e geçtikten sonra hat değerlerinizi yeni konu açarak paylaşırsanız o şekilde belli bir cevap verebiliriz.

Sıkıntı çıkaracak gibi duruyor.
ADSL hat değerleri ile VDSL bağlantısında sorun olabileceğini nasıl bilebiliyorsun?

ADSL hat değerleri ile yorumlamamız yanlış olur.

Bu altyapı değeri mi?
Modem hat değerleri bu. ADSL hat değerlerinden çıkarım yaparak VDSL'e geçince sorun yaşayıp yaşamayacağını bilmemiz imkansız. Dolayısıyla arkadaşın ilk başta VDSL'e geçiş yapması sonrasında bizimle tekrardan hat değerlerini paylaşması gerekiyor.

Modem hat değerleri bu. ADSL hat değerlerinden çıkarım yaparak VDSL'e geçince sorun yaşayıp yaşamayacağını bilmemiz imkansız. Dolayısıyla arkadaşın ilk başta VDSL'e geçiş yapması sonrasında bizimle tekrardan hat değerlerini paylaşması gerekiyor.
Ha bende diyorum altyapı değeri öğrensek iyi olur diyorum. Modem değeri yorumlamak saçma olur.

Neredeyse aynı durumdaki interneti kullanıyorum. O SNR marjı ile daha hızlı indirme mümkün değil. 16 yerine 17 mbps zorlamaya kalksan kopmaya başlar. Tam sınır değerde. Ancak VDSL portuna geçince işin rengi değişebilir. İSS'ye sorarsan onlar bilgi verebilir. Şu an bu verilerle VDSL hakkında yorum yapamayız.

Geri
Yukarı