SNR Margin Değeri İçin İnternet Hızı Düşürülmesi

MysticVezonTR

Kilopat
Bundan birkaç ay önce Netspeed firmasına geçiş yaptım ve hattım 50MBPS kadar destekliyor ama ADSL 16MBPS kullanıyorum. Bu aya kadar hiçbir kopma, yavaşlama yaşamadım ama bu ay geçen hafta internetim yavaşlamıştı söyledim çözdüler. Bu hafta ise GTA Online oynarken sürekli Session'lardan atıyordu bende bu durumu Netspeed'e söyledim ve onlarda SNR Margin değerimi yükseltmek adına hızımı 12MBPS'ye sabitlediklerini söylediler. Şuanda Speedtest'te 10MBPS, Steam'de ise 1,2MBPS -hızım düşürülmeden önce 1,7MBPS- alıyorum. Acaba söylesem eski haline getirseler mi? Çünkü GTA sunucuları zaten bu aralar sıkıntılı acaba benden kaynaklı değil miydi diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım sizce arkadaşlar?

Benim de yaşadığım bir sorun bu Türk Telekom sağolsun tabii ki.
Ben 2 aydır uğraşıyorum hızım 12 Mbps'e sabitlenmişti snr margin değerimin kafası gerçekten çok güzeldi. Altyapı düşüp durduğu için de bir sorun olduğunu söyledim ama gelip hiç bakmadılar bile, direkt olarak hız yükselttiler. İsterseniz tekrardan arayıp hızınızın yükseltilmesini talep edin ancak kopmalar yaşayabilirsiniz. Gerçekten çok sinir bozucu bu durum.
Önce:
530fc9f788c20507279a2b7c907c402a.png

-------------------------------
Sonra:
Screenshot_3.png

Hatta şu an sınıra yaklaştırdılar hızımı hala oynama yapıyorlar bu sınır kopmalara %99 neden oluyor ve sinirden modemi kıracağım :mad:
Screenshot_6.png

Bundan birkaç ay önce Netspeed firmasına geçiş yaptım ve hattım 50MBPS kadar destekliyor ama ADSL 16MBPS kullanıyorum. Bu aya kadar hiçbir kopma, yavaşlama yaşamadım ama bu ay geçen hafta internetim yavaşlamıştı söyledim çözdüler. Bu hafta ise GTA Online oynarken sürekli Session'lardan atıyordu bende bu durumu Netspeed'e söyledim ve onlarda SNR Margin değerimi yükseltmek adına hızımı 12MBPS'ye sabitlediklerini söylediler. Şuanda Speedtest'te 10MBPS, Steam'de ise 1,2MBPS -hızım düşürülmeden önce 1,7MBPS- alıyorum. Acaba söylesem eski haline getirseler mi? Çünkü GTA sunucuları zaten bu aralar sıkıntılı acaba benden kaynaklı değil miydi diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım sizce arkadaşlar?

50 Mbit'e kadar destekleyen hatta 16 Mbit veriliyorken SNR Margin zaten fazla fazla yetiyor olmalı. Hattın fiziksel kapasitesinin yarısı bile meşgul edilmiyor. Bence sorun orada değildir.

50 Mbit'e kadar destekleyen hatta 16 Mbit veriliyorken SNR Margin zaten fazla fazla yetiyor olmalı. Hattın fiziksel kapasitesinin yarısı bile meşgul edilmiyor. Bence sorun orada değildir.
Sorun nerede olabilir? Belki de sorun GTA sunucularındaydı ama bilemedim işte. Netspeed'e söyleyip düzelttirsem mi yoksa benim binada falan mı sorun olabilir? Gerçi eskiden baktırmıştım bir abiye çok iyi demişti.

Sorun nerede olabilir? Belki de sorun GTA sunucularındaydı ama bilemedim işte. Netspeed'e söyleyip düzelttirsem mi yoksa benim binada falan mı sorun olabilir? Gerçi eskiden baktırmıştım bir abiye çok iyi demişti.

Bence eski haline döndürün. Sonuçta başka bir oyunda sıkıntı yaşamazsanız, sorun GTA'da demektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı