SNR margin değeri nasıldır?

onurhan00

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, internette ve forumda biraz baktım ama tam anlayamadım biraz karışık bu işlerinde acemisiyim altyapımız dün yenilendi ve modemime 79.99 Mbps internet geliyor. Size sorum SNR margin değerim iyi-çok iyi- mükkemmel tarzında yardımcı olur musunuz?

snrmargin.png

Çok iyi ve mükemmel arasında. Forumdaki rehbere bakarak siz de fikir sahibi olabilirsiniz.

Kıskandım hocam :D O hıza o SNR değeri gerçekten çok iyi.

SNR ve hat değerleriniz oldukça mükemmel. Hatta mümkünse 100 Mbps pakete bile geçiş yaparsanız sorun çıkarmayacaktır.
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim ama malesef turknet kullanıyorum ve max alabildiğim hız 79 mpbs download 8 upload yetiyor ama yine bi fiber değil tabii baya fark var ilerde geçişi olurmu bilmiyorum :)
Teşekkür ederim hocam yorumun için :) fiber olsaydı daha tatlı olurdu
Kıskandım hocam :D O hıza o SNR değeri gerçekten çok iyi.

Son düzenleme:
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim ama malesef turknet kullanıyorum ve max alabildiğim hız 79 mpbs download 8 upload yetiyor ama yine bi fiber değil tabii baya fark var ilerde geçişi olurmu bilmiyorum :)
Böyle değerlerde 79 almanız tamamen saçmalık ötesi. TürkNet'e kayıt açın kontrol etsinler hattınızı. 100 Mbps çok rahat alabiliyorsunuz şu an.

Merhabalar, internette ve forumda biraz baktım ama tam anlayamadım biraz karışık bu işlerinde acemisiyim altyapımız dün yenilendi ve modemime 79.99 Mbps internet geliyor. Size sorum SNR margin değerim iyi-çok iyi- mükkemmel tarzında yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1160999

SNR Margin Nedir? SNR Margin Değeri Kaç Olmalıdır?​

Snr Margin değerleri aşağıdaki gibi olmalıdır:

• 6.0 dBi 8.0 dBi Arası: İnternet sürekli kopar. Her an internet gidebilir. Aşırı ping görülür.
  • 8.0 dBi 10.o dBi Arası: İnternet bağlantısında ping olur ve ufak bir parazit de bağlantı gider.
  • 10.0 dBi 15.0 dBi Arası: İnternet de kopma olmaz. İnternet, stabil çalışır.
  • 15.0 dBi 20.0 dBi Arası: İnternet bağlantısı, stabil ve hızlı çalışır.
  • 20.0 dBi 30.0 dBi Arası: Bağlantı oldukça iyidir. Kopma ihtimali %0’dır.
  • 30.0 dBi 40.0 dBİ Arası: Hattınız mükemmel ve ötesi.

SNR margin nedir? SNR margin değeri kaç olmalıdır?​

SNR margin değerleri aşağıdaki gibi olmalıdır:

• 6.0 dBi 8.0 dBi arası: internet sürekli kopar. Her an internet gidebilir. Aşırı ping görülür.
  • 8.0 dBi 10.o dBi arası: internet bağlantısında ping olur ve ufak bir parazit de bağlantı gider.
  • 10.0 dBi 15.0 dBi arası: internet de kopma olmaz. İnternet, stabil çalışır.
  • 15.0 dBi 20.0 dBi arası: internet bağlantısı, stabil ve hızlı çalışır.
  • 20.0 dBi 30.0 dBi arası: bağlantı oldukça iyidir. Kopma ihtimali %0'dır.
  • 30.0 dBi 40.0 dBi arası: hattınız mükemmel ve ötesi.

Hocam eskiden SNR değerim sürekli düşer ve internetim kopardı, binadaki kablonun ucu oksitlendiğindenmiş; yeniledik ve düzeldi. Şimdilerde SNR değerim internet hızımın 75-85 Mbps arasında gidip gelmesiyle 4-8 (downstream) arasında dolaşıyor ama hiçbir kopma veya ping sorunu yaşamıyorum, bunun nedeni nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı