SNR margin değerim (downstream) düştü

tayfunjean

Hectopat
Daha fazla  
6 Ay boyunca 35 Mbps TurkNet internet kullandım. SNR değerim (download) 28lerdeydi. Ancak 2 gün önce internetimi 75 Mbps pakete yükselttim. SNR değerimden sadece download olanı düştü. 8 ile 10 arasında geziniyor. Diğer SNR değerlerim hala aynı.

|Şu anki hız (kbps)|upstream: 8189|downstream: 79865|
|Maksimum oran (kbps)|upstream: 45204|downstream: 109165|
|Snr margin (db)|upstream:30.9|downstream:10.9|
|Hat zayıflaması (db)|upstream:8.7|downstream:6.7|
|Hata (pkts)|upstream: 0|downstream: 0|

Değerler bunlar. SNR değerimi yükseltmem için ne yapmalıyım sizce? Ani ping artışları ve 75 Mbps'nin hepsini kullanamamam (speed testte 50 en fazla çıktığını gördüm) bundan sebep midir?

Modemim TP-Link Archer VR400 V2 güncel sürüm.
Saha dolabı evime 10 metre uzaklıkta vardır yoktur.

6 Ay boyunca 35 Mbps TurkNet internet kullandım. SNR değerim (download) 28lerdeydi. Ancak 2 gün önce internetimi 75 Mbps pakete yükselttim. SNR değerimden sadece download olanı düştü. 8 ile 10 arasında geziniyor. Diğer SNR değerlerim hala aynı.

|Şu anki hız (kbps)|upstream: 8189|downstream: 79865|
|Maksimum oran (kbps)|upstream: 45204|downstream: 109165|
|Snr margin (db)|upstream:30.9|downstream:10.9|
|Hat zayıflaması (db)|upstream:8.7|downstream:6.7|
|Hata (pkts)|upstream: 0|downstream: 0|

Değerler bunlar. SNR değerimi yükseltmem için ne yapmalıyım sizce? Ani ping artışları ve 75 Mbps'nin hepsini kullanamamam (speed testte 50 en fazla çıktığını gördüm) bundan sebep midir?

Modemim TP-Link Archer VR400 V2 güncel sürüm.
Saha dolabı evime 10 metre uzaklıkta vardır yoktur.
Hocam Turknet'i arayın ve hızınızın 50'ye düşürülmesini talep edin SNR yükselecektir.
Uploadı da 6-7 civarına sabitlettirin.
Eğer etki etmezse evinizin iç tesisatını yeniletmeniz faydalı olacakıtr.(CAT6 Kablo ile)

Hocam Turknet'i arayın ve hızınızın 50'ye düşürülmesini talep edin SNR yükselecektir.
Uploadı da 6-7 civarına sabitlettirin.
Eğer etki etmezse evinizin iç tesisatını yeniletmeniz faydalı olacakıtr.(CAT6 Kablo ile)
Merhaba hocam. Türkneti arayın dediğinizde yine sinirlerim hopladı. Türknet aranmaz, aranamaz, aranması dahi teklif edilemez bir İSS. Sadece kendilerine Online işlemlerde irtibat kurabilirsiniz. o da size ne zaman geri dönerler ise. ve alacağınız cevap bir çok sorununuz olsa da her şeye aynı şeye söylediklerini söyleyecekler. Genel şeyler bizle alakası yok o bu şu.
50 düşmesini istemiyorum biliyorum SNRnin hızla alakası var ama o zaman TTnet belasına başvururdum 50 alırdım kafam rahat ederdi. Ben en çok hızı verebilecek olanla devam etmek istediğim için acı çeke çeke bu İSS kullanıyorum.
Evimin iç tesisatı derken Ankastre dolabının içindeki ragletleri mi hocam? evet ben de onu düşünmüştüm. Peki sizce kesin sonuç alır mıyım?

Merhaba hocam. TurkNet'i arayın dediğinizde yine sinirlerim hopladı. TurkNet aranmaz, aranamaz, aranması dahi teklif edilemez bir ISS. Sadece kendilerine Online işlemlerde irtibat kurabilirsiniz. O da size ne zaman geri dönerler ise. Ve alacağınız cevap birçok sorununuz olsa da her şeye aynı şeye söylediklerini söyleyecekler. Genel şeyler bizimle alakası yok o bu şu.
50 düşmesini istemiyorum biliyorum SNRnin hızla alakası var ama o zaman TTNET belasına başvururdum 50 alırdım kafam rahat ederdi. Ben en çok hızı verebilecek olanla devam etmek istediğim için acı çeke çeke bu ISS kullanıyorum.
Evimin iç tesisatı derken Ankastre dolabının içindeki ragletleri mi hocam? Evet ben de onu düşünmüştüm. Peki sizce kesin sonuç alır mıyım?

Hocam bir kesinlik veremem ama DSL kablolarını CAT6 ile yeniletin derim.

Kesinti olmuyorsa sıkıntı yok. Kafanıza takmayın. 8 SNR Margin için sınır değerdir. Saha dolabına yakınmışsınız. İç tesisatınız da sağlamsa sıkıntı olmaz büyük ihtimal. Hızınızı düşürmeye gerek yok. Kesinti yaşarsanız oim üzerinden düşürürsünüz.

Değerleriniz iyi, bu değerlerde sorun yaşamamanız gerekiyor. Hız ile SNR ters orantılıdır. 1 SNR = 3 Mbps diyebiliriz. Yani hızınızı yükselttiğinizde SNR değerinizin düşmesi normal bir olay.
Hız testinde en fazla 50 Mbps görüyorum dediniz. Modeminiz nedir? Ayrıca kablolu olarak bağlanıp hız testi yaptığınızda da maksimum 50 Mbps mi görüyorsunuz?

Modemim TP-link vr400 v2 hocam. Yeni aldım sayılır.1 sene olmuştur belki. kablolu bağlandım tekrar bağlanır speed test yaparım. fotoğrafı buraya atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı