Upstream ve Downstream SNR margin değeri uyumsuz

Beholster

Hectopat
VDSL kullanıyorum, hattım TTNET geçen sene haziran ayının biraz öncesinde 2018'den beri 3 yıl sorunsuz çalışan internet bir anda kopmaya ve 1 hafta boyunca sıkıntı çıkarmaya başladı, en son dayanamayıp yardım istedim düzeltmeye geldiler ve bakım bittiğinde ise sürekli kopmalar ve altyapının desteklediği limitin çok daha altında bir hızla karşılaştım, bazı durumlar sebebiyle kendiliğinden düzelmesini beklemek gibi bir hataya düştüm ve ilgilenmedim şimdi fırsatım oldu sene 2023 yaklaşık 8 ay oldu ve en ufak bir düzelme yok bu konuda ne yapılabilir bu SNR margin değerleri normal midir, neden kaynaklı olabilir yardımınızı istiyorum.

(2022 Haziran'dan önceki aylarda internetim 85 90 Mbps ve altyapımın bana sunduğu hızı kopmasız ve düzgün bir şekilde sunuyordu.)

Değerler ekte:

Dosya Ekleri

• 1672753530024.png
    1672753530024.png
    7 KB · Görüntüleme: 55
Upload kapasiten, aldığın upload hızından yüksek olduğundan SNR 20 şu an. Ancak download için SNR'ye baktığımızda sınırda görünüyorsun. Kablolarında sorun olabilir dolaba yakınsan.

Upload kapasiten, aldığın upload hızından yüksek olduğundan SNR 20 şu an. Ancak download için SNR'ye baktığımızda sınırda görünüyorsun. Kablolarında sorun olabilir dolaba yakınsan.

Kablolarla herhangi bir oynama yapmadım ve duvar içinden geçen türlerden, dediğim olaydan sonra böyle oldu bilgisayarın yerini falan değiştirmedim, yani genel değil evde olan bir sıkıntı mı diyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı