SNR Margin değerlerine göre 100 Mbps alınabilir mi?

onurhan00

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller, önceden 100 Mbps alabiliyorken şu an 65 70 arası gidip gidip geliyor. Bazen daha da altına iniyor SNR değerlerine göre 100 Mbps alabiliyor muyum? Talep oluşturmayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 49
  • 22.png
    22.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 46
Neden olacak? Sizin hızınızı 78Mbps'e sabitlemişler tabii üstünü almazsınız. Ayrıca hız testini kablolu yapıyorsunuz değil mi?

Evet kablolu kullanıyorum da dediğim gibi 99 Mbps sabitliyken uzun süre kullanmıştım sorun yoktu bir anda böyle 78'e çekip 65 75 arası almak garip geldi belki hızın kötü değil ne alaka diyeceksiniz ama sonuçta 100 alıyordum uzun süre neden olduğunu öğrenmek istedim hat değerlerinde problem olur mu gibisinden.

Neden olacak? Sizin hızınızı 78Mbps'e sabitlemişler tabii üstünü almazsınız. Ayrıca hız testini kablolu yapıyorsunuz değil mi?
Yanlış bilgi. Hızı 78e sabitlenmemiş modem tarafından 78 alınmış. Türk telekom hız profilleri, 4,8,16,24,35,50,75,100,200,500,1000 şeklindedir.

Evet kablolu kullanıyorum da dediğim gibi 99 Mbps sabitliyken uzun süre kullanmıştım sorun yoktu bir anda böyle 78'e çekip 65 75 arası almak garip geldi belki hızın kötü değil ne alaka diyeceksiniz ama sonuçta 100 alıyordum uzun süre neden olduğunu öğrenmek istedim hat değerlerinde problem olur mu gibisinden.
Hocam bağlı olduğunuz saha dolabındaki abone sayısı artmış veya sizin kablonuzdan kaynaklı olmuş olabilir. 88mbps olsa DSLAM kilidi derdim de değil galiba.

Geri
Yukarı