So-DIMM RAM önerisi

Bütçe
1300

Fayclon

Centipat
Herkese merhaba,

Şu an Lenovo Legion Y520 model bir dizüstü bilgisayar kullanmaktayım. Dizüstü bilgisayarımı doğu Bank'tan almıştım. CPU-Z'den gördüğüm kadarı ile iki farklı model RAM kullanmaktayım. Mimarlık öğrencisi olarak 16 GB olan RAM miktarımı 32'ye çıkarmak istiyorum. Önceden de SSD'mi yükseltmiştim. Marka güveni, garanti durumları, CL ne demek hiçbir şey bilmiyorum, ne yapmalıyım, belirli bir model tavsiyeniz var mı? 1300 liraya kadar çıkabilirim ama 1000 lirada kalmam iyi olur.
https://psref.lenovo.com/syspool/Sy...Legion_Y520_15/Lenovo_Legion_Y520_15_Spec.PDF böyle bir belgeye ulaştım

Dosya Ekleri

• donanımlarım-cpuz.jpg
    donanımlarım-cpuz.jpg
    228,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Merhaba, aşağıya bırakacağım ürünü alıp kullanabilirsiniz. Alabileceğiniz en iyi RAM'lerden birini attım.

İki adet alıp kullanabilirsiniz ;

Ayriyeten sahip olduğunuz RAM'leri güzel fiyatlara satabilirsiniz. Piyasa değeri şu an rahatlıkla 250-300 TL arasına gideceğini düşünüyorum. (1 adeti) Yani yeni RAM'leriniz size aşağı yukarı 700 TL gibi bir fiyata gelecektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :) .

Herkese merhaba,

Şu an Lenovo Legion Y520 model bir dizüstü bilgisayar kullanmaktayım. Dizüstü bilgisayarımı doğu Bank'tan almıştım. CPU-Z'den gördüğüm kadarı ile iki farklı model RAM kullanmaktayım. Mimarlık öğrencisi olarak 16 GB olan RAM miktarımı 32'ye çıkarmak istiyorum. Önceden de SSD'mi yükseltmiştim. Marka güveni, garanti durumları, CL ne demek hiçbir şey bilmiyorum, ne yapmalıyım, belirli bir model tavsiyeniz var mı? 1300 liraya kadar çıkabilirim ama 1000 lirada kalmam iyi olur.
https://psref.lenovo.com/syspool/Sy...Legion_Y520_15/Lenovo_Legion_Y520_15_Spec.PDF böyle bir belgeye ulaştım

Ramleriniz çok farklı öncelikle 16x2 RAM tavsiye ederim. Mühendislik ve mimarlık programları için 32 GB RAM fazla olabilir. 16 GB RAM yeterli ama RAM'leriniz birbirinde çok farklı.
Mevcut RAM'leri satabilirsiniz.

Ramleriniz çok farklı öncelikle 16x2 RAM tavsiye ederim. Mühendislik ve mimarlık programları için 32 GB RAM fazla olabilir. 16 GB RAM yeterli ama RAM'leriniz birbirinde çok farklı.
Mevcut RAM'leri satabilirsiniz.
5 tane a2 paftada tonlarca efekt kullanıyorum ve aynı anda çalıştırıyorum genellikle. Örnek bir görüntü atayım, her dönem boyut artıyor tabi. Mümkün olduğu kadar akıllı filtrelerle çalışmam gerekiyor, o yüzden boyutlar katman sayısı sebebiyle çok artıyor ve daha agresif kullanımlara başlamadım bile

@curiousoftech , seni alıntılayamadım, garip 😭😭😭

Bu ram hakkında ne düşünüyorsunuz: Corsair Vengeance 16GB 2666Mhz DDR4 SODIMM Ram Fiyatı

Kingston mu, corsair mı, curicial mı? Yoksa Lenovo gibi oem Ramaxel/Micron/Samsung ürünler aramalı mıyım?

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-31_195722.png
    resim_2020-10-31_195722.png
    180,3 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Attığım ürünü almanız yeterli. Gayet iyi bir ürün.
teşekkür ederim 😇😇😇
Merhaba, aşağıya bırakacağım ürünü alıp kullanabilirsiniz. Alabileceğiniz en iyi RAM'lerden birini attım.

İki adet alıp kullanabilirsiniz ;

Ayriyeten sahip olduğunuz RAM'leri güzel fiyatlara satabilirsiniz. Piyasa değeri şu an rahatlıkla 250-300 TL arasına gideceğini düşünüyorum. (1 adeti) Yani yeni RAM'leriniz size aşağı yukarı 700 TL gibi bir fiyata gelecektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :) .
Bu iki ürünü aldım, şuan çok memnunun. 32 gb'ye yükseltmek zaman açısından beni çok rahatlattı. Photoshop'da ürettiğim paftalarım 12-20 gb ram harcıyabiliyor şuan. Önceden o işlemi 9-10 a sığdırmaya çalışıyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı