Social Club Hesabının Çalınması

boracaqlayan

Kilopat
Daha fazla  
Dün itibari ile hesabım çalımış ve çalındığını bugün maile baktığımda anladım. Gta Online'daki arkadaş listem ve Crewlerim silinmiş vaziyette. Bu da yetmezmiş gibi Çalan arkadaş oyundaki ismimi bile değiştirmiş. Çalan şahısın maili resimlerde mail üzeri belirtilmiş ki Facebook hesabını bile bağlamış. Nasıl oluyor da Social Club hesabıma erişip de mail onayı olmadan şifre değiştirebiliyorlar anlamış değilim.Neyse ki hesabı kurtardım fakat sizler de bu tür konularla karşılaşmış iseniz anlatır mısınız? Başınıza böyle bir olay geldi mi ve ya 2ci 3cü kez böyle bir olay yaşayan var mı ? Ve PC'm de(oyun klasöründe) virüs-keylogger gibi dosyaları nasıl anlarım PC devamlı olarak(haftalık) Windows Defender tarafından ful tarama yapımaktadar.

20228572_1420566934675867_8901333835680141163_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hiç böyle bir olay yaşamadım. Muhtemelen arkadaş baya profesyonel. Yoksa kolay değil Rockstar hesabı çalmak.

Aynen dostum kolay değil çalması Adam zaten Rus, Irkçılık yapmam ama Bu olaydan sonra Ruslara kaşı o kadar ırkçıyım ki anlatamam. :)

Nurtopu gibi bir Keylogger'ınız var hocam :)
En kısa sürede format atarak yada atmayarak Kaspersky alıp kurmanızı tavsiye ederim. Sisteme tam tarama yapın. Ve Facebook-mail vb. şifrelerinizin tamamını değiştirin.

Neyse ki hesabınız Plati gibi sitelerde satılmadan kurtarmışsınız. Adamlar açıkları kullanarak Social Club hesaplarını patlatıyor ve 3 4 dolar gibi fiyatlara satıyor.

Hesap şifrelerimi değiştirdim farklı bir oturumdan ve PCye format atsam da depo olarak kullandığım arşiv ne olacak, Çöp? (2000 Yılından beri PC kullanıcısıyım ve bu zamana kadar Kullandığım bilgisayarlarıma virüs yada Keylogger benzeri yazılımlar girmedi(truva atı gibi basitler hariç:) Peki buna ek olarak Kaspersky gibi veya farklı koruyucu yazılımlar işi Gerçek anlamıyla çözer mi_?

Yalnız hocam, Truva atları aralarında en ciddi sorunlara yol açan virüsler, en kötü virüsler buna dikkat çekmek isterim. Yani basit değil aksine diğerleri truva atlarına göre basit kaçıyor :)
Kaspersky sorunu büyük ölçüde çözer. @Murat5038 hocamın imzasında yer alan testleri de yapıp paylaşırsanız çok daha iyi olur.

Defender ile sistemin korunduğunu zannedenlere örnek olsun işte. Kaspersky tabi kesin çözüm değil ama en üst düzey güvenliği almanızı sağlayacak olan en iyilerden biridir.
Güvensiz aygıtta değiştirilen hesaptan bir fayda beklemeyin.

ARKADAŞLAR ACİL YARDIM ROCKSTAR GAMES HESABIM İNTERNETDEN YÜKLEDİĞİM SCRİPT HOOK DENEN ŞEYLE ÇALINDI BEN TRANİER MODU YÜKLEDİM HERHALDE O YÜZDEN LÜTFEN BU KONULARI BİLEN BİRİ VARSA ACİL YARDIM ETSİN !!

Yeni konular

Geri
Yukarı