Socket 478 Notebook işlemci önerisi

Sadece soket ve TDP üzerinden değişim yapamazsın, çipset ve BIOS'un da o işlemciyi desteklemesi gerekir.

Ayrıca bahsettiğin ilk ekran kartı masaüstü işlemcilerde, ikincisi ise 2.nesil i serisi döneme ait yani olmaz.

Nereden bakabilirim çipset ve BIOS'un desteklediğini. Ben sadece verdiğim bilgilerle Intel Graphics 2500 2000 3000 grafik kartı olan bir işlemci önermenizi istiyorum.

Core 2 Extreme X9100.

Tamam teşekkür ederim. 👍

Çipseti CPU-Z ile öğrenebilirsin. BIOS'u seçtiğin işlemciyi sendeki marka ve model laptop üzerinden nette araştırman gerek. Çipsetin desteklediği işlemcileri Intel sitesinden en güvenilir şekilde öğrenebilirsin.

Çipset: GM965 Intel Core 2Duo T9900 takmayı düşünüyorum BIOS herhalde destekliyor.

İlk mesajındanki ekran kartları sonuç olarak olmuyor. T9900 listede yok. Intel'in o döneme ait kayıtları çok düzenli değil ama listedeki olası eksikliğe karşı araştırman iyi olur ama FSB kaynaklı çalışmayacaktır.
Konuyu takibimden düşürüyorum, liste üzerinden gitmek yararına olur.

Son düzenleme:
İlk mesajındanki ekran kartları sonuç olarak olmuyor. T9900 listede yok. Intel'in o döneme ait kayıtları çok düzenli değil ama listedeki olası eksikliğe karşı araştırman iyi olur ama FSB kaynaklı çalışmayacaktır.
Konuyu takibimden düşürüyorum, liste üzerinden gitmek yararına olur.

Tamam teşekkür ederim Intel Core 2Duo T9900 takmayı deneyeceğim olmazsa başka listedekileri bakacağım.
BIOS desteklerse T9900 takılabilir. Eğer desteklemezse T9600 tercih edilebilir, güzel bir işlemcidir.

Tamam teşekkür ederim 😁 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı