Sözel 150 bin EA 465 bin ile nereye gidilir?

night3hunter

Decapat
Sözel 153 bin.
Eşit ağırlık 465 bin.

Arkadaşlar 2. senem bu sene kesin bir yer seçmem lazim, forumda rehber, PDR arkadaşlarimiz varsa yardımcı olabilir mi?

Sozelden düşündüğüm bölümler,
Gastronomi ve mutfak sanatları. (Büyük ihtimal olmaz)
Tarih.
Coğrafya.
Edebiyat.

EA'dan baktım şu uniler ve bölümler tutabilir.
Anadolu Üniversitesi, turizm işletmeciliği.
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, turizm işletmeciliği.
Beykent Üni, Turizm İşletmeciliği.
Nişantaşı, Uluslararası ticaret ve işletmecilik.

Ve son sorum tercih yaparken kaç sıradan başlığın sozelden de eşit ağırlıktan da? Sozelden 140 bin EA'dan da 440 binden başlamayı düşünüyorum.

Lütfen yardımcı olun, rehber kişiler hiç.
Rehber kişiler hiç yazmıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamazsanız tarih bitirdikten sonraki planınız ne? Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Ben bilgisayar programcılığı mezunuyum. Amacım AÖF YBS okumak olmazsa boş kalmamak için tarih bölümü okuyup yatay geçiş ile AÖF okuyacağım. DGS sonucuna göre AÖF olmazsa YKS tarih sonra yatay geçiş. Tarih bölümü bittikten sonra Yüksek lisans ve sonrası için uğraşırdım.

Ben bilgisayar programcılığı mezunuyum. Amacım AÖF YBS okumak olmazsa boş kalmamak için tarih bölümü okuyup yatay geçiş ile AÖF okuyacağım. DGS sonucuna göre AÖF olmazsa YKS tarih sonra yatay geçiş. Tarih bölümü bittikten sonra Yüksek lisans ve sonrası için uğraşırdım.
Bende tarih düşünüyordum ama eadan turizm işletmeciliği falanda tutuyor

Tarih bölümü mezunu olarak tarih okumanızı açıkça tavsiye etmem. Gerekirse bir sene daha hazırlanıp daha iyi puanlar alarak önü açık bölümleri tercih edin derim.

Bilmiyorum bana da az geldi fakat o olmazsa tarih coğrafya edebiyat düşünüyorum, sizce hangisini seçeyim.

Siz EA bölümlerinde biraz daha araştırma yapın okulunuza sordunuz mu tercih haftası rehberlik hocası hangi okulda diye. Ben ilgi için seçerdim tarih bölümünü ben tarihi çok severim.

Geri
Yukarı