Sözeli yapıyorum fakat sayısalı yapamıyorum

windowsum ben

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Derslerde sözelim iyi (sosyal hariç) fakat sayısalım kötü. Sözeli yeni nesil sorulara kadar çözebiliyorum şu anda fakat sayısalı yapamıyorum. Matematik'de özellikle yeni nesilleri hiç yapamıyorum. Bunun için önereceğiniz taktik falan var mıdır? Denemede netleri şöyle sıralayayım (dalga geçmeyiniz)
Türkçe: 14,13 net (paragrafları falan yapamıyorum biraz)
Sosyal: 4 ya da 5 net.
Din: 10 net.
İngilizce: 10 net.
Matematik: 3 ya da 4 net bazen hiç yapamayadabiliyorum. (konuları anlıyorum ama yeni nesilleri yapamıyorum)
Fen: 6 ya da 8 net.
Bu matematiği falan yapamadığım için evde azarda eksik olmuyor. :( sürekli şunu diyorlar.
400 üstü alamazsan hayatın biter gibi şeyler diyorlar. Yani adam olmaz gibi şeyler söylüyorlar.
Şu anki puanım 300, 290 civarlarda. LGS'de kötü yapacağımı artık biliyorum.
Fen ve matematikde yeni nesil soruları nasıl yapabiliriz?

Arkadaşlar merhaba. Derslerde sözelim iyi (sosyal hariç) fakat sayısalım kötü. Sözeli yeni nesil sorulara kadar çözebiliyorum şu anda fakat sayısalı yapamıyorum. Matematik'de özellikle yeni nesilleri hiç yapamıyorum. Bunun için önereceğiniz taktik falan var mıdır? Denemede netleri şöyle sıralayayım (dalga geçmeyiniz)
Matematik: 3 ya da 4 net bazen hiç yapamayadabiliyorum. (konuları anlıyorum ama yeni nesilleri yapamıyorum)
Bu matematiği falan yapamadığım için evde azarda eksik olmuyor. :( sürekli şunu diyorlar.
400 üstü alamazsan hayatın biter gibi şeyler diyorlar. Yani adam olmaz gibi şeyler söylüyorlar.
Bu konuyu yarın tekrar aç dostum. Bu saatlerde yanıt alabileceğini sanmıyorum.

8. sınıf antrenmanlarla matematik kitabını alıp çözebilirsin. Şu kısa zamanda kolay-orta kaynak al ve bu sıra içerisinde bitirmeye bak.

Azar yemen konusunda senin ve ailen arasında olan bir şey ve benim akıl vermem yanlış. Benim bir şey söylemem yanlış olur.

Eğer seneye gireceksen zamanın ve bir şeyler yapılabilir ancak bu sene ise pek ümitlenme.

Sayısal aslında basit. Yani 12. sınıfa göre :D bence yaparsın. Kardeşim geçen sene girdi sorular akıl ve mantığa dayalı sorular. İşlemleri çok basit. Birkaç işlemi var. Onun dışında bol bol kitap oku. Kitap çok işe yarıyor. Anlama sorularında.

LGS'de kötü yapacağımı artık biliyorum.
Böyle düşünmek sadece işini zorlaştırır, gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor bir sınav değil. Elinden geldiğince matematik-fen yüklenmeye çalış. Çalışarak hala telafi edebilirsin. 28 gün oldukça uzun bir süre, telaşlanma. Programlı bir şekilde ilerle, günlük hedeflerin olsun.

28 gün sonra LGS. :/
Eğer yapamazsan üzülme hayatın bitmeyecek. Mahallene yakın bir Anadolu lisesine gidersin.
Önemli olan üniversite. Lisenin bir önemi yok. Lisede çalış üniversitede iyi bir yer tuttur.
Ortaokula gittiğin zaman puanla gitmedin ya. Mahallene yakın olan okula gittin. Lisede de devam edersin işte.

Sana çalışma demek istemiyorum lütfen yanlış anlama. Tabiki son ana kadar yapabileceğini yap. Ailen de şimdi sana böyle diyor olabilir. Çalışman için yapıyorlar. Sınavdan sonra seni yargılamazlar.

Ben sayısala aşırı ağırlık verdim, sözele neredeyse hiç vermedim(Türkçe dışında).
Çünkü hayatımı kurtaracak olan dersin matematik olduğunu biliyorum.
Sen de matematiğe fazla ağırlık vermeye çalış.
Kitap okuyabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı