Sözeli yapıyorum fakat sayısalı yapamıyorum

Arkadaşlar merhaba. Derslerde sözelim iyi (sosyal hariç) fakat sayısalım kötü. Sözeli yeni nesil sorulara kadar çözebiliyorum şu anda fakat sayısalı yapamıyorum. Matematik'de özellikle yeni nesilleri hiç yapamıyorum. Bunun için önereceğiniz taktik falan var mıdır? Denemede netleri şöyle sıralayayım (dalga geçmeyiniz)
Türkçe: 14,13 net (paragrafları falan yapamıyorum biraz)
Sosyal: 4 ya da 5 net.
Din: 10 net.
İngilizce: 10 net.
Matematik: 3 ya da 4 net bazen hiç yapamayadabiliyorum. (konuları anlıyorum ama yeni nesilleri yapamıyorum)
Fen: 6 ya da 8 net.
Bu matematiği falan yapamadığım için evde azarda eksik olmuyor. :( sürekli şunu diyorlar.
400 üstü alamazsan hayatın biter gibi şeyler diyorlar. Yani adam olmaz gibi şeyler söylüyorlar.
Şu anki puanım 300, 290 civarlarda. LGS'de kötü yapacağımı artık biliyorum.
Fen ve matematikde yeni nesil soruları nasıl yapabiliriz?
Sözeli de yapamıyormuşsun ki kanka. O kadar zamanın vardı neden çalışmadın? Neyse dünyanın sonu değil salla gitsin.

Fen ve Matematik yeni nesil sorularda okuduğunu anlama çok önemli (daha doğrusu tüm yeni nesil sorularda). O yüzden bol bol kitap oku ve paragraf testi çöz. Konulardaki belli başları şeyleri bilirsen güzel bir puan alabilirsin diye düşünüyorum. Sınav son 1 ayda kazanılır.

Bir şey daha söylemek istiyorum. Yapamıyorum dersen yapamazsın zaten. Eğer yanlış bilmiyorsam beynimiz her düşünceye kanıt ararmış. Bu yüzden iyi şeyler düşün ve kendine inandır ve çalış. Eğer bunları yaparsan iyi bir puan alabilirsin. Ama gerçekten inanman lazım.

Geri
Yukarı