Sözleşmeli Er Olmak

hasras123

Hectopat
Daha fazla  
Sözleşmeli er olmak istiyorum ve bayaa araştırdım ama detaylarını öğrenmek istiyorum, kaç yaşım da olmalıyım vb. Aranızda sözleşme er var mı? Var ise tecrübelerini paylaşırlarsa mutlu olurum. Amerika'da yaşıyorum ve bu size biraz saçma gelebilir belki ne gerek var ki gelip burada asker olacaksın diye ama gerçekten benim için vatan, millet ilk sıradadır. 18 yaşımdayım.

Saçmalama, bar kapısında fedailik gibi. Üç beş kuruşa canını feda et, tabutunun başında politikacılar propaganda yapıp cukkayı doldursunlar. Her TC vatandaşı gibi vatani görevini yapmayı düşünüyor veya benim zerre vasfım yok üç beş kuruş kazanırım o parayla da bir işyeri açarım diyorsan lafım yok ama yine de değmez. Sözleşmeli erlikle vatan millet sevgisinin de hiç bir bağdaşır yanı yok.

Birilerinin paralı askerliğini yapacağım diyorsan tamam ama vatan milletle alakası yok bunun. Fakirin oğlu askerde şehit olup zenginin oğlunun kılına bile zarar gelmiyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir :)

Sözleşmeli er olmak istiyorum ve bayaa araştırdım ama detaylarını öğrenmek istiyorum, kaç yaşım da olmalıyım vb. Aranızda sözleşme er var mı? Var ise tecrübelerini paylaşırlarsa mutlu olurum. Amerika'da yaşıyorum ve bu size biraz saçma gelebilir belki ne gerek var ki gelip burada asker olacaksın diye ama gerçekten benim için vatan, millet ilk sıradadır. 18 yaşımdayım.
Üniversite bitir. Sözleşmeli Subay ol. Bunu derken Uzman personeli küçümsemiyorum. Askerlik diğer meslek gruplarına benzemez. Herhangi bir mesleği icra etme sebebiniz para olabilir. Askerlik için ise yegane motivasyon kaynağı vatan sevgisidir. Bu sevgiden yoksun olanlar, ister er olsunlar, ister general, askerlik görevini yaparken çok zorlanırlar. Kabiliyetiniz olduğunu düşünüyorsanız hiç durmayın. Bazı insanlar Asker olmak için yaratılmış gibidir. Sivil çalışma hayatında çok sıkıntı çekerler. Dediğim gibi esas olan vatan sevgisidir, sırf para için askerlik yapılmaz.

Ülkeni seviyor olman çok güzel ancak sözleşmeli er olup Türkiye'ye gelmenin hiçbir faydası olmaz senin için veya açık konuşmak gerekirse ülken için.
Ben her zaman silah üreten eli silah tutan elden üstün görmüşümdür.

Eğer orada ailenin maddi durumu iyiyse, geçim sıkıntınız yoksa, huzurunuz yerindeyse asla buraya gelme. Bu şartlar altında gelirsen neredeysen gelir, bulur "Derhal burayı terket" derim sana.

Vatan sevgisi başka. Ama bu şartlar altında Türkiye'ye gelmeni önermiyorum. Elimde olsa bende çıkıp giderim bu ülkeden ama işte şartlar.. Ülke çöpe doğru gidiyor. Hakkımızda hayırlısı.

Tüm mesajları okudum fakat çoğunuzun anladığı benim para için yapmam olmak. Ama gerçekten para için değil. Zaten kazandığını harcayacak zamanın olmadığı belli :) ABD askeri ol diyen olmuş. ABD askeri olup Türkiye'yi ve diğer Müslüman ülkeleri vurmak da var maalesef. 2 el ateş edicez diye öbür dünyayı karartmaya gerek yok sanırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı