Soğan Nasıl Doğranır?

Uprising

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Ankara
Daha fazla  
Aylar sonra foruma geldim, yemek bölümü açılmış hiç de konu yok. Şöyle yararlı bir video var soğan üzerine ancak doğrama yöntemi hemen hemen her şeyde işe yarıyor. Salata falan yaparken kullanabilirsiniz. (y)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aylar sonra foruma geldim, yemek bölümü açılmış hiç de konu yok. Şöyle yararlı bir video var soğan üzerine ancak doğrama yöntemi hemen hemen her şeyde işe yarıyor. Salata falan yaparken kullanabilirsiniz. (y)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de soğan doğrarken nasıl ağlanmaz diye anladım bir an. Onu da ben söyleyeyim naneli sakız çiğnerseniz gözünüz yaşarmaz. Normal sakızda ne olur bilmem. Ama nanelide işe yarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay bayağı iyiymiş, yalnız iyi de bıçak ister ona :D Evdeki bıçaklarla yapabileceğimi sanmıyorum ben :)

Ayrıca ilk konu olarak güzel olmuş hocam :D Buraları şenlendirelim biraz...

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğanı ikiye böldükten sonra ince ince doğrayıp üstü kapalı bir kaba koyup salladığınızda tane tane, yarım ay şeklinde ayrılır. Aynı zamanda sarımsağıda teker teker bir kaba koyup salladığınızda kabuğundan soyulur. Soğan doğrarken sakız çiğneyin derler bizim oralarda ayrıca.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı