Soğuk nefes almanın sebebi ne olabilir?

INTEL Computer

Hectopat
Yer
Almanya/Berlin
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, en son perşembe günü uyurken burnum tıkandı ve öksürmeye başladım. Annem ve babam umursamadı geçer dediler. Ondan sonra okula yolladılar beni. Okula gidince öyle kötü nefes almaya başladım ki akciğerim donuyordu (sol akciğerim). Akciğer dediğime bakmayın nefes borusu bile donuyordu.
Hava sıcak zaten neredeyse. Kalın giyiyorum maske 3 adet takıyorum ağzıma. Yine yok düzelmiyor bu olay. Ondan sonra perşembe günü izin aldık eve döndüm. Anneme dedim ki beni sağlık ocağına götürür müsün?
Annem durumun ne ki ne oldu oğlum dedi
Başımın arkası (kafatası diyelim ona.), öksürük, burun akıntısı ve burun tıkantısı var dedim.

Annem öğle arasında beni sağlık ocağına götürdü.

Doktor alerji ilaçlarımı da verdi.
Adları;
Onceaır.
Allerset.

Alerji testi yaptırdığımda mevsim alerjimin olduğu ortaya çıkmıştı (2019).

Başka ilaçlar da verdi;
İburamin Cold, Oksabron şurup, İliadin burun çözeltisi (buruna sıkılıyor).
Herhangi bir hareket olunca veya dışarı çıkınca nefes alamıyorum gibi oluyor sonra soğuk nefes alıyorum.
Yemek yiyemiyorum.

Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam burun tıkanıklığı varsa ve ağzınızdan nefes alıp veriyorsanız az da olsa nefesinizin soğuk olması normal. Fakat nefesinizi fazla soğuk hissediyorsanız başka bir şeyle ilgilidir belki.

Hocam burun tıkanıklığı varsa ve ağzınızdan nefes alıp veriyorsanız az da olsa nefesinizin soğuk olması normal. Fakat nefesinizi fazla soğuk hissediyorsanız başka bir şeyle ilgilidir belki.

Hocam tıkanıklık doğru evet. Ama ağzımdanda hava alıp verdiğim olmadı hiç. Herhangi geçici bir çözümü var mı?

Bence mevsim alerjisi. Bir tanıdığıma da oluyordu. Geçmişti diye biliyorum. Mevsim alerjisi onda da vardı.

Cevabınız için teşekkür ederim. Herhangi geçici bir çözümü var mı?

Hocam tıkanıklık doğru evet. Ama ağzımdanda hava alıp verdiğim olmadı hiç. Herhangi geçici bir çözümü var mı?

Cevabınız için teşekkür ederim. Herhangi geçici bir çözümü var mı?
Hocam birkaç güne burun tıkanıklığınız geçer ve bir şeyiniz kalmaz merak etmeyin :) Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın, inşallah kısa sürede iyileşirsiniz :)

Hocam birkaç güne burun tıkanıklığınız geçer ve bir şeyiniz kalmaz merak etmeyin :) doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın, inşallah kısa sürede iyileşirsiniz :)

Teşekkür ederim efendim.
Zaten 1 gün daha düzelmezsem diğer uzman doktoruma uğrayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı