Soğutma fanının güç kablosu yandı

ismail77

Centipat
5 Ay önce incehesap.com'dan satın almış olduğum hazır sistemimi sorunsuz bir şekilde kullanıyordum geçen haftaya kadar.

Bilgisayarı açtım ve normal kullanımım'da CS GO oynuyordum yaklaşık 1 saat sonra kasanın üst havalandırma menfezinden duman çıktığını fark ettim adeta mangaldan çıkan duman gibiydi ama Bilgisayar'da herhangi bir sıkıntı yoktu donma mavi ekran kapanma vb şeyler olmadı dumanı fark ettikten sonra güç kablosunu çıkartıp sonrasında kasaya bağlı olan kabloları çıkartıp kasanın kapağını açıp dumanı boşalttım.

Kasanın arka kapağını açtığım'da kabloların geçtiği bölüm yani, kasada toplamda 4 adet bulunan fanlardan arka yüzeydeki fana giden güç kablosunun baştan sonuna kadar yanıp eridiğini ve iletkenlerinin koptuğunu gördüm.

Ben elektrikçiyim 220Volt tesisatlarda gerek kullanılan malzeme olsun veya işçilik böyle bir şeyi sıklıkla görürüz ama düşük Gerilim'de bunu görmek beni şaşırttı.

Sistem özellikleri:

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepower vakası, derken bu sorunu Internet'de çok uzun süre aradım ama hiçbir şekilde böyle bir başlık göremedim benim korkum güç kaynağıyla alakalı bir sorun olup ya da kalolama tesisatıyla alakalı bir sorun olması.

Eğer varsa böyle bir sorun bunu fark etmeyip fanı ve kablosunu değiştirip gönderebilirler mi
GamePower vakası, sonra GamePower'a laf edince suçlu biz çıkıyoruz. Geçmiş olsun.

?

Yeni konular

Geri
Yukarı